Currency Converter:

Lot: 1

Current Price: 2.750 TL Starting Bid: 2.750 TL Estimated: TL Losing Winning

1911 Senesi, Trablusgarp Savaşı'nda (Türk – İtalyan Savaşı) Mustafa Kemal Paşa, Enver Paşa, Nuri Conker Paşa ve Hilal-i Ahmercilerin Yer Aldığı Derne de Çekilen Çok Nadir Fotoğraf

13x8 cm.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • Live auction start time:24-10-2021 19:05
 • Lots
 • Winnings
 • 1911 Senesi, Trablusgarp Savaşı'nda (Türk – İtalyan Savaşı) Mustafa Kemal Paşa, Enver Paşa, Nuri Conker Paşa ve Hilal-i Ahmercilerin Yer Aldığı Derne de Çekilen Çok Nadir Fotoğraf-13x8 cm.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  1911 Senesi, Trablusgarp Savaşı'nda (Türk – İtalyan Savaşı) Mustafa Kemal Paşa, Enver Paşa, Nuri Conker Paşa ve Hilal-i Ahmercilerin Yer Aldığı Derne de Çekilen Çok Nadir Fotoğraf-13x8 cm.

  TLSold
 • İstiklal Harbi'nde, Çanakkale Kumandanı Cevat (Çobanlı) Paşa, Ali Said (Akbaytogan) Paşa ve Üst Düzey Türk Subaylarının Bulunduğu Çok Nadir Fotoğraf-23x16 cm.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  İstiklal Harbi'nde, Çanakkale Kumandanı Cevat (Çobanlı) Paşa, Ali Said (Akbaytogan) Paşa ve Üst Düzey Türk Subaylarının Bulunduğu Çok Nadir Fotoğraf-23x16 cm.

  TLSold
 • Ermeni Patriği ve Lahik Meclis-i Ruhani Reisi Serpiskoposu Ohannes Efendi'nin Sultan II. Abdülhamit Han'a Gönderdiği Çok Nadir Mektup-33x20,5 cm.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  Ermeni Patriği ve Lahik Meclis-i Ruhani Reisi Serpiskoposu Ohannes Efendi'nin Sultan II. Abdülhamit Han'a Gönderdiği Çok Nadir Mektup-33x20,5 cm.

  TLSold
 • Mehmet Akif Ersoy Islak İmzalı, Osmanlıca Islak ve Soğuk Damgalı, 640 Numaralı Abdülhamid İsimli Bir Talebeye Ait Sınav Kağıdı-35x23 cm.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  Mehmet Akif Ersoy Islak İmzalı, Osmanlıca Islak ve Soğuk Damgalı, 640 Numaralı Abdülhamid İsimli Bir Talebeye Ait Sınav Kağıdı-35x23 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, 1910 Tarihinde Atatürk'ün Askeri Üniforması İle Katılmış Olduğu Resepsiyon Nadir Fotokartı-14 x 8,5 cm.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  Osmanlı Dönemi, 1910 Tarihinde Atatürk'ün Askeri Üniforması İle Katılmış Olduğu Resepsiyon Nadir Fotokartı-14 x 8,5 cm.

  TLSold
 • 1917 Senesi, Mustafa Kemal Paşa'nın I. Cihan Harbi Dönemi Alman Subaylarla Mardin Alman Karargahında Yemek Yiyorlarken Çekilmiş Çok Nadir Fotoğrafı-11x8 cm.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  1917 Senesi, Mustafa Kemal Paşa'nın I. Cihan Harbi Dönemi Alman Subaylarla Mardin Alman Karargahında Yemek Yiyorlarken Çekilmiş Çok Nadir Fotoğrafı-11x8 cm.

  TLSold
 • 30 Ekim 1918 Mondros Ateşkes Antlaşmasını İmzalayan Osmanlı Heyeti; Bahriye Nazırı Rauf Orbay, Dışişleri Müsteşarı Hikmet Bey, Ali Türkgeldi Bey, Tevfik Bey ve Yaveri Saim Bey'in, Saray Fotoğraflarıda Çeken Meşhur Fotoğrafçı Phebüs Efendi Tarafından Çekilmiş, Phebüs Soğuk Kabartma Damgalı Çok Nadir Fotoğrafı-21,5x16 cm.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  30 Ekim 1918 Mondros Ateşkes Antlaşmasını İmzalayan Osmanlı Heyeti; Bahriye Nazırı Rauf Orbay, Dışişleri Müsteşarı Hikmet Bey, Ali Türkgeldi Bey, Tevfik Bey ve Yaveri Saim Bey'in, Saray Fotoğraflarıda Çeken Meşhur Fotoğrafçı Phebüs Efendi Tarafından Çekilmiş, Phebüs Soğuk Kabartma Damgalı Çok Nadir Fotoğrafı-21,5x16 cm.

  TLSold
 • I. Dünya Harbi Devam Ederken, Sultan Mehmet Reşat Tarafından Alman İmparatoru Kaiser (II. Wilhelm)'e Hediye Edilen Murassa Kılıcını Tevdi Etmek ve Name-i Hümayünu Takdim Etmek Üzere Şehzade Ziyaeddin Efendi Heyetiyle Birlikte Almanya'ya Gönderildi. Padişahın Hediye Kılıcını Alman İmparatoru Takdim Etti.-Almanya Seyahati 10 Nisan – 21 Nisan 1917 Tarihinde Gerçekleşti. Bu Ziyarette Şehzade Ziyaeddin Efendi, Şehzade Şerafettin Efendi, Zeki (Kolaç) Paşa, İhsaniyeli Şeref Bey, Yaveri ve Üst Düzey Paşalar Vardı. Bu Çok Nadir Fotoğrafta; Berlin ve Havalisi Kumandanı General Von Kassel, Mevkii Kumandanı General Von Boyem ve Genel Karagahtan Gönderilen Binbaşı Kont Moltke'de Bulunmaktadır.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  I. Dünya Harbi Devam Ederken, Sultan Mehmet Reşat Tarafından Alman İmparatoru Kaiser (II. Wilhelm)'e Hediye Edilen Murassa Kılıcını Tevdi Etmek ve Name-i Hümayünu Takdim Etmek Üzere Şehzade Ziyaeddin Efendi Heyetiyle Birlikte Almanya'ya Gönderildi. Padişahın Hediye Kılıcını Alman İmparatoru Takdim Etti.-Almanya Seyahati 10 Nisan – 21 Nisan 1917 Tarihinde Gerçekleşti. Bu Ziyarette Şehzade Ziyaeddin Efendi, Şehzade Şerafettin Efendi, Zeki (Kolaç) Paşa, İhsaniyeli Şeref Bey, Yaveri ve Üst Düzey Paşalar Vardı. Bu Çok Nadir Fotoğrafta; Berlin ve Havalisi Kumandanı General Von Kassel, Mevkii Kumandanı General Von Boyem ve Genel Karagahtan Gönderilen Binbaşı Kont Moltke'de Bulunmaktadır.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Üzeri Oryantelist Savaş Sahnesi Konulu, Kenar Kısımlarında Aslan, Kartal, Yatağan ve Ay Yıldızlar Bulunan, Zengin Görsele Sahip, Çok Özel Savaş Konulu Porselen Duvar Tabağı-Çap: 20 cm.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  Osmanlı Dönemi, Üzeri Oryantelist Savaş Sahnesi Konulu, Kenar Kısımlarında Aslan, Kartal, Yatağan ve Ay Yıldızlar Bulunan, Zengin Görsele Sahip, Çok Özel Savaş Konulu Porselen Duvar Tabağı-Çap: 20 cm.

  TLSold
 • Osmanlı 4'lü İttifak Dönemi, Üzerinde Ay Yıldızlı Bayrağın Yer Aldığı, Porselen Lülesi İle Birlikte, Kapaklı Pipo-26 cm.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Osmanlı 4'lü İttifak Dönemi, Üzerinde Ay Yıldızlı Bayrağın Yer Aldığı, Porselen Lülesi İle Birlikte, Kapaklı Pipo-26 cm.

  TLSold
 • Osmanlı Dönemi, Gümüşten Mamul, Dairesel Formda, Bir Yüzünde Besmele ve Ayetel Kürsi, Diğer Yüzünde Fetih Suresi Ayetleri Yazılı Madalyon Kolye-8,63 gr. / Çap: 4 cm.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Osmanlı Dönemi, Gümüşten Mamul, Dairesel Formda, Bir Yüzünde Besmele ve Ayetel Kürsi, Diğer Yüzünde Fetih Suresi Ayetleri Yazılı Madalyon Kolye-8,63 gr. / Çap: 4 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Gümüş Kasalı ve Mine İşçilikli, Orta Ölçekte, Gümüş Savatlı Köstekli, Osmanlıca Kadranlı, Gümüş Cep Saati-74,32 gr. - Kadran Çapı: 40 mm.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Osmanlı Dönemi, Gümüş Kasalı ve Mine İşçilikli, Orta Ölçekte, Gümüş Savatlı Köstekli, Osmanlıca Kadranlı, Gümüş Cep Saati-74,32 gr. - Kadran Çapı: 40 mm.

  TLSold
  Place Bid
 • Erken Dönem, Çelenkli Nadir Model, Ay Yıldızlı, Pirinçten Mamul Kemer Tokası-6,5x5,5 cm.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  Erken Dönem, Çelenkli Nadir Model, Ay Yıldızlı, Pirinçten Mamul Kemer Tokası-6,5x5,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, İpek Üzerine Tuğra Formunda Besmele-i Şerif Testere İşçiliği İle Resmedilmiş, Kenarlarında Yaprak Desenleri İçerisinde Ayetler Yazılı, 1316 Tarihli, Çok Özel, Tekke İşi Pano-50x45 cm.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  Osmanlı Dönemi, İpek Üzerine Tuğra Formunda Besmele-i Şerif Testere İşçiliği İle Resmedilmiş, Kenarlarında Yaprak Desenleri İçerisinde Ayetler Yazılı, 1316 Tarihli, Çok Özel, Tekke İşi Pano-50x45 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Gümüş Madalya ve Nişan Barı Lotu, 5 Adet-48,60 gr. / 11 cm. - 7,5 cm. - 4 cm.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  Osmanlı Dönemi, Gümüş Madalya ve Nişan Barı Lotu, 5 Adet-48,60 gr. / 11 cm. - 7,5 cm. - 4 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Erken Dönem, Altın Simli, Kusursuz Kondisyonda, Çift Subay Apoleti-11x6 cm.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  Erken Dönem, Altın Simli, Kusursuz Kondisyonda, Çift Subay Apoleti-11x6 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Nadir Donanma Subayı Apoleti

  Lot No: 17

  Lot: 17

  Osmanlı Dönemi, Nadir Donanma Subayı Apoleti

  TLSold
  Place Bid
 • Erken Dönem, Askeriyede Kullanılmış, Apolet ve Kokart Lotu, 5 Adet-13,5x5,5 cm.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  Erken Dönem, Askeriyede Kullanılmış, Apolet ve Kokart Lotu, 5 Adet-13,5x5,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Pirinçten Mamul, Üzeri ''Tulumbacı'' Yazılı Osmanlı İtfaiye Kokartı-Çap: 6 cm.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  Osmanlı Dönemi, Pirinçten Mamul, Üzeri ''Tulumbacı'' Yazılı Osmanlı İtfaiye Kokartı-Çap: 6 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Topçu Subayların Kullanmış Olduğu, Bir Yüzünde ''Allah Bize Yeter'', Diğer Yüzünde ''Ordu Donanma Dairesi'' Yazılı, Üreticisi E&E Hörster Solingen Olan, Kılıç Boyunda Kınında, Çok Nadir Osmanlı Topçu Meçi-79 cm.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  Osmanlı Dönemi, Topçu Subayların Kullanmış Olduğu, Bir Yüzünde ''Allah Bize Yeter'', Diğer Yüzünde ''Ordu Donanma Dairesi'' Yazılı, Üreticisi E&E Hörster Solingen Olan, Kılıç Boyunda Kınında, Çok Nadir Osmanlı Topçu Meçi-79 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Süvari Erkan, Ümera ve Zabitanına Mahsus Çift, Kusursuz Kondisyonda Apolet-14 cm.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  Osmanlı Süvari Erkan, Ümera ve Zabitanına Mahsus Çift, Kusursuz Kondisyonda Apolet-14 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı ve Erken Dönem, Donanma Subayı Kılıç Askı Aparatları Lotu, 7 Adet

  Lot No: 22

  Lot: 22

  Osmanlı ve Erken Dönem, Donanma Subayı Kılıç Askı Aparatları Lotu, 7 Adet

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Çanakkale Madalyası Er Modeli-5x5 cm.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  Osmanlı Dönemi, Çanakkale Madalyası Er Modeli-5x5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Çanakkale Madalyasının Nadir Tipte Barı-3,5x1,5 cm.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  Çanakkale Madalyasının Nadir Tipte Barı-3,5x1,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Kullanılmış, Donanma Cemiyeti Yazılı, Gümüşten Mamul Taklit Mühür Çalışması-24,38 gr. / 4x3,5 cm.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  Osmanlı Dönemi, Kullanılmış, Donanma Cemiyeti Yazılı, Gümüşten Mamul Taklit Mühür Çalışması-24,38 gr. / 4x3,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Sultan Reşad Tuğralı, Gümüş, Kanuni Esasi Madalyası-11,75 gr. / 10 cm.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Osmanlı Dönemi, Sultan Reşad Tuğralı, Gümüş, Kanuni Esasi Madalyası-11,75 gr. / 10 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Alman Markalı, Osmanlıca Sıcaklık Dereceleri Taksimatlı, Osmanlı Devri Ev Termometresi-28x7 cm.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  Alman Markalı, Osmanlıca Sıcaklık Dereceleri Taksimatlı, Osmanlı Devri Ev Termometresi-28x7 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Cumhuriyet Dönemi, Söğüt Yapraklı Modeli Tokalı Subay Kemeri-120 cm.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Cumhuriyet Dönemi, Söğüt Yapraklı Modeli Tokalı Subay Kemeri-120 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Erken Dönem, Nadir, Çelenkli Tokalı Subay Kemeri Takımı

  Lot No: 29

  Lot: 29

  Erken Dönem, Nadir, Çelenkli Tokalı Subay Kemeri Takımı

  TLSold
  Place Bid
 • Cumhuriyet Dönemi, Farklı Formda Tokalı Subay Kemeri-133 cm.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  Cumhuriyet Dönemi, Farklı Formda Tokalı Subay Kemeri-133 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Erken Dönem, Nadir, Çelenkli Tokalı Subay Kemeri Takımı-85 cm.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Erken Dönem, Nadir, Çelenkli Tokalı Subay Kemeri Takımı-85 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Cumhuriyet Dönemi, Söğüt Yapraklı Modeli, Değişik Formda Tokasız Subay Kemeri-115 cm.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  Cumhuriyet Dönemi, Söğüt Yapraklı Modeli, Değişik Formda Tokasız Subay Kemeri-115 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Nadir Formda Subay Kılıç Askı Aparatı

  Lot No: 33

  Lot: 33

  Osmanlı Dönemi, Nadir Formda Subay Kılıç Askı Aparatı

  TLSold
  Place Bid
 • Erken Dönem, Üzeri Full Altın Simli, 3 Adet Tokasız Subay Kemeri

  Lot No: 34

  Lot: 34

  Erken Dönem, Üzeri Full Altın Simli, 3 Adet Tokasız Subay Kemeri

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Tokasız, Nadir Formda Subay Kemeri-100 cm.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  Osmanlı Dönemi, Tokasız, Nadir Formda Subay Kemeri-100 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Takım Ay Yıldızlı Subay Kemeri-96 cm.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  Osmanlı Dönemi, Takım Ay Yıldızlı Subay Kemeri-96 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Erken Dönem, Nadir, Tokasız Subay Kemeri Takımı

  Lot No: 37

  Lot: 37

  Erken Dönem, Nadir, Tokasız Subay Kemeri Takımı

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı ve Erken Cumhuriyet, 6 Parçadan Oluşan Subay Kemeri, Kılıç Askı Aparat Lotu

  Lot No: 38

  Lot: 38

  Osmanlı ve Erken Cumhuriyet, 6 Parçadan Oluşan Subay Kemeri, Kılıç Askı Aparat Lotu

  TLSold
  Place Bid
 • Erken Dönem, Donanmacı Tokasız Subay Kemeri-126 cm.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  Erken Dönem, Donanmacı Tokasız Subay Kemeri-126 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Erken Dönem, Altın Simli Subay Kılıç Askı Aparatı-91 cm.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  Erken Dönem, Altın Simli Subay Kılıç Askı Aparatı-91 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Galata'da Termometre Satıcısı Olan Nazif Bey'in Satmış Olduğu, İçi Stamboul Yazılı Barometre-Çap: 10 cm.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  Osmanlı Dönemi, Galata'da Termometre Satıcısı Olan Nazif Bey'in Satmış Olduğu, İçi Stamboul Yazılı Barometre-Çap: 10 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Ermeni Üreticisi Aneroid Marka, Osmanlıca Kadranlı Barometre-Çap: 9 cm.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  Osmanlı Dönemi, Ermeni Üreticisi Aneroid Marka, Osmanlıca Kadranlı Barometre-Çap: 9 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Firondelles Marka, Bakırdan Mamul, Değişik Formda, Fitilli Gaz Lambası-18 cm.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  19. yy. Firondelles Marka, Bakırdan Mamul, Değişik Formda, Fitilli Gaz Lambası-18 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 20. yy. Başı, Orta Kısmında Devlet Arması, Tuğra ve Eski Türkçe Yazılsrın Bulunduğu, Çok Nadir Formda Kütahya Kahve Soğudanı-28x17 cm.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  20. yy. Başı, Orta Kısmında Devlet Arması, Tuğra ve Eski Türkçe Yazılsrın Bulunduğu, Çok Nadir Formda Kütahya Kahve Soğudanı-28x17 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Askeriyede Kullanılmış, Üzerinde Meşrutiyet Arması ve ''Hürriyet, Adalet, Müsavat'' Yazılı, Çok Nadir Isıtıcı-14 cm. Çap: 11,5 cm.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  Osmanlı Dönemi, Askeriyede Kullanılmış, Üzerinde Meşrutiyet Arması ve ''Hürriyet, Adalet, Müsavat'' Yazılı, Çok Nadir Isıtıcı-14 cm. Çap: 11,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Kuka ve Boynuzdan Yapılmış, Nadir Formda 2 Adet Yemek Kaşıkları-25 cm.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  Osmanlı Dönemi, Kuka ve Boynuzdan Yapılmış, Nadir Formda 2 Adet Yemek Kaşıkları-25 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Esans Koymakta Kullanılan, Üzeri Kesme İşçilikler İle Sülendirilmiş, Altıgen Formda, Çift Beykoz Parfüm Şişesi-12 cm.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  Osmanlı Dönemi, Esans Koymakta Kullanılan, Üzeri Kesme İşçilikler İle Sülendirilmiş, Altıgen Formda, Çift Beykoz Parfüm Şişesi-12 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Mercanlı, Kuka ve Boynuzdan Yapılmış, Nadir Formda 2 Adet Yemek Kaşıkları-24 cm.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  Osmanlı Dönemi, Mercanlı, Kuka ve Boynuzdan Yapılmış, Nadir Formda 2 Adet Yemek Kaşıkları-24 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Sedef ve Mercandan Mamul, Kuka ve Boynuzdan Yapılmış, Nadir Formda 2 Adet Yemek Kaşıkları-23 cm.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  Osmanlı Dönemi, Sedef ve Mercandan Mamul, Kuka ve Boynuzdan Yapılmış, Nadir Formda 2 Adet Yemek Kaşıkları-23 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Kale Tüfeği, 19. yy. Ahşap Üzeri Geometrik Desenlerle Yoğun Gümüş İşçiliklerle Süslü, Çok Özel, Çalışır Durumda-135 cm.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  Osmanlı Kale Tüfeği, 19. yy. Ahşap Üzeri Geometrik Desenlerle Yoğun Gümüş İşçiliklerle Süslü, Çok Özel, Çalışır Durumda-135 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Sap Kısmı Kalem İşçilikli Gümüşten ve Vatos Derisinden Mamul, Balta Kısmı Altın İşlemelerle Süslü, Çok Nadir Osmanlı Savaş Baltası-63 cm.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  Osmanlı Dönemi, Sap Kısmı Kalem İşçilikli Gümüşten ve Vatos Derisinden Mamul, Balta Kısmı Altın İşlemelerle Süslü, Çok Nadir Osmanlı Savaş Baltası-63 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Sap Kısmı Gül Ağacından Mamul ve Topuzlu, Balta Kısmı Altın İşlemelerle Süslü, Nadir Formda Osmanlı Savaş Baltası-55 cm.

  Lot No: 52

  Lot: 52

  Osmanlı Dönemi, Sap Kısmı Gül Ağacından Mamul ve Topuzlu, Balta Kısmı Altın İşlemelerle Süslü, Nadir Formda Osmanlı Savaş Baltası-55 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, 18. yy'da Kullanılmış, Form İtibariyle Çok Nadir, Sap Kısmı Gül Ağacından Mamül, Balta Kısmında Geometrik Desenler Bulunan, Nadir Savaş Baltası-74 cm.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  Osmanlı Dönemi, 18. yy'da Kullanılmış, Form İtibariyle Çok Nadir, Sap Kısmı Gül Ağacından Mamül, Balta Kısmında Geometrik Desenler Bulunan, Nadir Savaş Baltası-74 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Süvari Kılıcı Formunda, Püsküllü, Çok Nadir, Şehzade Kılıcı-45 cm.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  Osmanlı Dönemi, Süvari Kılıcı Formunda, Püsküllü, Çok Nadir, Şehzade Kılıcı-45 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Tutma Kısmı Kurt Kafası Formunda, Ahşap Kısımlarında, Gümüş Kakmalar ve Sedef İşçilikleri İle Süslendirilmiş, Bugüne Kadar Görülmemiş Çok Nadir Formda, Piştov Tabanca-70 cm.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  Osmanlı Dönemi, Tutma Kısmı Kurt Kafası Formunda, Ahşap Kısımlarında, Gümüş Kakmalar ve Sedef İşçilikleri İle Süslendirilmiş, Bugüne Kadar Görülmemiş Çok Nadir Formda, Piştov Tabanca-70 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, İngiliz Vıgnlae Marka, Üzeri Kabartma Çiçek Desenleri Ve Top Armaları İle Süslü, Süs Kısımlarında Altın Vermey Kullanılmış, Ahşap Gövdeli, Çok Nadir Piştov Tabanca-50 cm.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  Osmanlı Dönemi, İngiliz Vıgnlae Marka, Üzeri Kabartma Çiçek Desenleri Ve Top Armaları İle Süslü, Süs Kısımlarında Altın Vermey Kullanılmış, Ahşap Gövdeli, Çok Nadir Piştov Tabanca-50 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Avrupa Yapımı, Kirpi Tabancası Diye Adlandırılan, Barut Denemek Amaçlı Kullanılan, Nadir Çıkan Piştov Şeklinde Tabanca-13 x 8,5 cm

  Lot No: 57

  Lot: 57

  19. yy. Avrupa Yapımı, Kirpi Tabancası Diye Adlandırılan, Barut Denemek Amaçlı Kullanılan, Nadir Çıkan Piştov Şeklinde Tabanca-13 x 8,5 cm

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Jade Taşından Mamul, Çok Özel Savaş Gürzü-46 cm.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  19. yy. Jade Taşından Mamul, Çok Özel Savaş Gürzü-46 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Nadir Formda Gül Şeklinde Savaş Gürzü-68 cm.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  Osmanlı Dönemi, Nadir Formda Gül Şeklinde Savaş Gürzü-68 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Gövde Kısmı Damaskus Çelikli, Nadir Formda, Savaş Topuzu-85 cm.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  Osmanlı Dönemi, Gövde Kısmı Damaskus Çelikli, Nadir Formda, Savaş Topuzu-85 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, 18.yy. da Kullanılmış, Dipçik ve Gövde Kısmında Kalem İşçilikli Gümüşler Kullanılmış, Günümüzde Çok Nadir Görülen, Kale Tipi Fitilli Tüfek-144 cm.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  Osmanlı Dönemi, 18.yy. da Kullanılmış, Dipçik ve Gövde Kısmında Kalem İşçilikli Gümüşler Kullanılmış, Günümüzde Çok Nadir Görülen, Kale Tipi Fitilli Tüfek-144 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Üzeri Gümüş İşlemeler İle Süslenmiş, Gümüş Kakmalı, Çakmaklı, Nadir Formda Usta Damgalı Çok Özel Kale Tüfeği-126 cm.

  Lot No: 62

  Lot: 62

  Osmanlı Dönemi, Üzeri Gümüş İşlemeler İle Süslenmiş, Gümüş Kakmalı, Çakmaklı, Nadir Formda Usta Damgalı Çok Özel Kale Tüfeği-126 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Kafkas Taraflarında Kullanılmış, Gövde Kısmı Özel Ahşaptan Mamul, Dipçik Kısmı Deve Kemiğinden Mamul, Namlusu Full Damaskus Çelikten Yapılmış, Yüssük Kısımları Gümüş Van Savat İşçilikli, Altın Kakmalarla Süslü, Usta Damgalı, Çok Nadir Çakmaklı Kale Tüfeği-139 cm.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  Osmanlı Dönemi, Kafkas Taraflarında Kullanılmış, Gövde Kısmı Özel Ahşaptan Mamul, Dipçik Kısmı Deve Kemiğinden Mamul, Namlusu Full Damaskus Çelikten Yapılmış, Yüssük Kısımları Gümüş Van Savat İşçilikli, Altın Kakmalarla Süslü, Usta Damgalı, Çok Nadir Çakmaklı Kale Tüfeği-139 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Damaskus Çelikli, Özel Ahşap Gövdeli, Fildişi Üzerine Gümüş İşçiliklerle Süslendirilmiş, Usta Damgaları Ve Tarihler Bulunan Çok Özel Ve Nadir Çakmaklı Kale Tüfeği-118 cm.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  Osmanlı Dönemi, Damaskus Çelikli, Özel Ahşap Gövdeli, Fildişi Üzerine Gümüş İşçiliklerle Süslendirilmiş, Usta Damgaları Ve Tarihler Bulunan Çok Özel Ve Nadir Çakmaklı Kale Tüfeği-118 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Kabza Kısmı Kalem İşçilikleri İle Süslü, Full Gümüş Kakmalar Bulunan, Dipçik Kısmında Ay-Yıldız Motifleri Kullanılmış, Üzeri Gümüş İşçilikli, Usta Damgalı, Orta Ölçekte Nadir Kale Tüfeği-109 cm.

  Lot No: 65

  Lot: 65

  Osmanlı Dönemi, Kabza Kısmı Kalem İşçilikleri İle Süslü, Full Gümüş Kakmalar Bulunan, Dipçik Kısmında Ay-Yıldız Motifleri Kullanılmış, Üzeri Gümüş İşçilikli, Usta Damgalı, Orta Ölçekte Nadir Kale Tüfeği-109 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Üzeri Pirinç İşlemeler İle Süslenmiş, Kabza Kısmında Kemik Süslemeler Kullanılmış, Gümüş Kakmalı, Çakmaklı, Çok Özel Kale Tüfeği-127 cm.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  Osmanlı Dönemi, Üzeri Pirinç İşlemeler İle Süslenmiş, Kabza Kısmında Kemik Süslemeler Kullanılmış, Gümüş Kakmalı, Çakmaklı, Çok Özel Kale Tüfeği-127 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, İngiliz Yapımı, Kenarları Gravürlü, Metal Kısımlarında Kalem İşçilikleri ve Damgalar Bulunan, Çok Özel, Çift Piştov-51 cm.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  Osmanlı Dönemi, İngiliz Yapımı, Kenarları Gravürlü, Metal Kısımlarında Kalem İşçilikleri ve Damgalar Bulunan, Çok Özel, Çift Piştov-51 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Kirpi Modeli Diye Adlandırılan, Üzeri Full Kabartma Desenler İle Süslü, Metal Aksanları Pirinçten Mamul, Çok Özel Piştov-49 cm.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  Osmanlı Dönemi, Kirpi Modeli Diye Adlandırılan, Üzeri Full Kabartma Desenler İle Süslü, Metal Aksanları Pirinçten Mamul, Çok Özel Piştov-49 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Üzeri Gümüş İşçilikler İle Süslü, Ahşabında Kazıma Tekniği İle İşlemeler Bulunan, Anadolu İşi Kuburunda, Çift Kusursuz, Çok Özel Piştov-50 cm.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  Osmanlı Dönemi, Üzeri Gümüş İşçilikler İle Süslü, Ahşabında Kazıma Tekniği İle İşlemeler Bulunan, Anadolu İşi Kuburunda, Çift Kusursuz, Çok Özel Piştov-50 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 20. yy. Başı, Full Gümüş ve Mine İşçilikler İle Süslü, Arka Yüzeyinde Savat İşçilikleri Kullanılmış, Balçak Kısmında Aslan Kafası Kullanılmış, Çok Özel Şaşka Tarzı Kılıç-93 cm.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  20. yy. Başı, Full Gümüş ve Mine İşçilikler İle Süslü, Arka Yüzeyinde Savat İşçilikleri Kullanılmış, Balçak Kısmında Aslan Kafası Kullanılmış, Çok Özel Şaşka Tarzı Kılıç-93 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Damaskus Çelikli, Boynuz ve Mercandan Mamul, Balçaklı, Kın Kısmı Gümüş Üzeri Altın Vermeyli Kabartma İşçilikler İle Süslü, Üzerinde ''Halil ve İdris'' İsimlerinin Yer Aldığı, İri Nadir Formda Çok Özel Yatağan Kılıç-89 cm.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  Osmanlı Dönemi, Damaskus Çelikli, Boynuz ve Mercandan Mamul, Balçaklı, Kın Kısmı Gümüş Üzeri Altın Vermeyli Kabartma İşçilikler İle Süslü, Üzerinde ''Halil ve İdris'' İsimlerinin Yer Aldığı, İri Nadir Formda Çok Özel Yatağan Kılıç-89 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Kın Kısmı Deri Ve Gümüş Kabartma İşçilikler İle Süslü, Balçak Kısmı Değişik Formda, Gümüşten Mamul Nadir Formda Yatağan kılıç-98 cm.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  Osmanlı Dönemi, Kın Kısmı Deri Ve Gümüş Kabartma İşçilikler İle Süslü, Balçak Kısmı Değişik Formda, Gümüşten Mamul Nadir Formda Yatağan kılıç-98 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. İran ve Osmanlı Yatağanlarının Balçak Kısımlarında Kullanılan, Jade Taşından Mamul, Üzerinde Süslemeler Bulunan Kılıç Sapı-14 x 5,5 cm.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  19. yy. İran ve Osmanlı Yatağanlarının Balçak Kısımlarında Kullanılan, Jade Taşından Mamul, Üzerinde Süslemeler Bulunan Kılıç Sapı-14 x 5,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Alman Askeri Avcı Kasaturası-67 cm.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  19. yy. Alman Askeri Avcı Kasaturası-67 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Üzeri Fetih Suresi İle Süslendirilmiş, Sarıklı Nadir Model Askeri Miğfer-Uz:25 cm. Çap:19 cm.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  Osmanlı Dönemi, Üzeri Fetih Suresi İle Süslendirilmiş, Sarıklı Nadir Model Askeri Miğfer-Uz:25 cm. Çap:19 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, 18.yy. Nadir Tipte, Üzeri Tüylü Askeri Savaş Miğferi-Uz:29 cm. Çap:18 cm.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  Osmanlı Dönemi, 18.yy. Nadir Tipte, Üzeri Tüylü Askeri Savaş Miğferi-Uz:29 cm. Çap:18 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Pirinç Aplikeleri Bulunan, Yan Kısımlarında Yıldız, Tepe Kısmında Hilal Yer Alan Askeri Nadir Miğfer-Uz:27 cm. Çap:18 cm.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  Osmanlı Dönemi, Pirinç Aplikeleri Bulunan, Yan Kısımlarında Yıldız, Tepe Kısmında Hilal Yer Alan Askeri Nadir Miğfer-Uz:27 cm. Çap:18 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Ortadoğu'da Kullanılmış Nadir Formda Askeri Savaş Miğferi-Uz:37 cm. Çap:19 cm.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  19. yy. Ortadoğu'da Kullanılmış Nadir Formda Askeri Savaş Miğferi-Uz:37 cm. Çap:19 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Hindistan Taraflarında Kullanılmış, Üzerinde Kabartma Hint Figürleri ve Yazılar Bulunan Üst Yüzeyine Yoğun Bir Şekilde Gravür Çalışılmış Askeri Savaş Kalkanı-Çap:36 cm.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  19. yy. Hindistan Taraflarında Kullanılmış, Üzerinde Kabartma Hint Figürleri ve Yazılar Bulunan Üst Yüzeyine Yoğun Bir Şekilde Gravür Çalışılmış Askeri Savaş Kalkanı-Çap:36 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi Hindistan Taraflarında Kullanılmış, Kalın Deri Üzerine Altın İşçiliklerle Süslenmiş Askeri Savaş Kalkanı-Çap:29 cm.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  Osmanlı Dönemi Hindistan Taraflarında Kullanılmış, Kalın Deri Üzerine Altın İşçiliklerle Süslenmiş Askeri Savaş Kalkanı-Çap:29 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Padişahın Irak ve Suriye'deki Devlet Dairelerine Asılmak Üzere Gönderdiği, Orta Kısmında Osmanlı Devlet Armasının Yer Aldığı, Kenar Kısımlarında Osmanlıca ''Şerefli ve Nurlu Başlangıç'' Anlamı Taşıyan Yazıların Bulunduğu, Bronzdan Mamul Tabela-Çap:25,5 cm.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  Osmanlı Dönemi, Padişahın Irak ve Suriye'deki Devlet Dairelerine Asılmak Üzere Gönderdiği, Orta Kısmında Osmanlı Devlet Armasının Yer Aldığı, Kenar Kısımlarında Osmanlıca ''Şerefli ve Nurlu Başlangıç'' Anlamı Taşıyan Yazıların Bulunduğu, Bronzdan Mamul Tabela-Çap:25,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Gemi Direklerinde ve Kamaralarında Kullanılan, Bronzdan Mamul, Ahşap Üzerine Geçme, Nadir Orta Ölçekte, Oval Formda Osmanlı Devlet Arması-20 x 15 cm.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  Osmanlı Dönemi, Gemi Direklerinde ve Kamaralarında Kullanılan, Bronzdan Mamul, Ahşap Üzerine Geçme, Nadir Orta Ölçekte, Oval Formda Osmanlı Devlet Arması-20 x 15 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Sultan II.Abdülhamid'in Portre Afiş Çalışmasını Yapan Ünlü Avrupalı Sanatçı F. Seiber İmzalı Sultan'ın Nadir Afiş Çalışması-42 x 32,5 cm.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  Osmanlı Dönemi, Sultan II.Abdülhamid'in Portre Afiş Çalışmasını Yapan Ünlü Avrupalı Sanatçı F. Seiber İmzalı Sultan'ın Nadir Afiş Çalışması-42 x 32,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 20. yy.'da Hazırlanmış, Baştan Sona Fetih Sureleri Yer Alan Askeri Savaş Miğferi-Uz:41 cm. Çap:21,5 cm.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  20. yy.'da Hazırlanmış, Baştan Sona Fetih Sureleri Yer Alan Askeri Savaş Miğferi-Uz:41 cm. Çap:21,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Büyük Ebatta Üzeri Usta Damgalı, Çift Askeri At Üzengisi-Uz:23 cm. Genişlik:20 cm.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  Osmanlı Dönemi, Büyük Ebatta Üzeri Usta Damgalı, Çift Askeri At Üzengisi-Uz:23 cm. Genişlik:20 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan Abdülaziz Dönemi, Saray Fotoğrafçısı Foto Fhebus İmzalı, Devasa Boy, Orjinal Paspartusunda, Üzerinde Madalya ve Nişanları Bulunan Paşa Portre Fotoğrafı-79 x 65 cm.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  Sultan Abdülaziz Dönemi, Saray Fotoğrafçısı Foto Fhebus İmzalı, Devasa Boy, Orjinal Paspartusunda, Üzerinde Madalya ve Nişanları Bulunan Paşa Portre Fotoğrafı-79 x 65 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan Reşat Dönemi Hazırlanmış, Üzerinde Osmanlı Donanmasının, Askerlerinin ve Tüm Osmanlı Sultanlarının Yer Aldığı, Renkli Zengin Görsele Sahip, Çok Nadir, Büyük Ebatta Taş Baskı Afiş-75 x 60 cm.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  Sultan Reşat Dönemi Hazırlanmış, Üzerinde Osmanlı Donanmasının, Askerlerinin ve Tüm Osmanlı Sultanlarının Yer Aldığı, Renkli Zengin Görsele Sahip, Çok Nadir, Büyük Ebatta Taş Baskı Afiş-75 x 60 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Ordusunda Yer Almış Ünlü General Lord Kıtchner Of Kharıoum, Büyük Ebatta, Osmanlı Nişan ve Madalyalarıyla Birlikte Taş Baskı Renkli Portresi-60 x 51 cm.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  Osmanlı Ordusunda Yer Almış Ünlü General Lord Kıtchner Of Kharıoum, Büyük Ebatta, Osmanlı Nişan ve Madalyalarıyla Birlikte Taş Baskı Renkli Portresi-60 x 51 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan Reşat Dönemi, İstihkam Subay Üniforma Ceketi-77 x 55 cm.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  Sultan Reşat Dönemi, İstihkam Subay Üniforma Ceketi-77 x 55 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Mızraklı Süvari Alayı Tören Üniforma Ceketi-80 x 42 cm.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Osmanlı Dönemi, Mızraklı Süvari Alayı Tören Üniforma Ceketi-80 x 42 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan II. Abdülhamid Dönemi, İstihkam Subay Üniforma Ceketi-77 x 55 cm.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  Sultan II. Abdülhamid Dönemi, İstihkam Subay Üniforma Ceketi-77 x 55 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Apolet ve Kordonu İle Birlikte, Ay Yıldız Düğmeli Subay Üniforma Setresi-110 x 42 cm.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  Osmanlı Dönemi, Apolet ve Kordonu İle Birlikte, Ay Yıldız Düğmeli Subay Üniforma Setresi-110 x 42 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Alman Yaver Kordon ve Apoletleri İle Birlikte Subay Üniforması Ceketi-76 x 38

  Lot No: 93

  Lot: 93

  19. yy. Alman Yaver Kordon ve Apoletleri İle Birlikte Subay Üniforması Ceketi-76 x 38

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Topçu Sınıfı Subay Üniforma Ceketi-80 x 42 cm.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  Osmanlı Dönemi, Topçu Sınıfı Subay Üniforma Ceketi-80 x 42 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Deri ve Bakır İşlemelerle Süslü Yatağan Kılıç Kını-82 cm.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  Osmanlı Dönemi, Deri ve Bakır İşlemelerle Süslü Yatağan Kılıç Kını-82 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, En Eski Dönem, Full Ahşap Üzeri Deriden Mamul Şimşir Kılıç Kını-86 cm.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  Osmanlı Dönemi, En Eski Dönem, Full Ahşap Üzeri Deriden Mamul Şimşir Kılıç Kını-86 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, 18. yy. Sapsız Yatağan Kılıç Çeliği-94 cm.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  Osmanlı Dönemi, 18. yy. Sapsız Yatağan Kılıç Çeliği-94 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı, Peabody & Martini Marka, Üzerinde Kalem İşçilikleri Bulunan, Çalışır Durumda, Kusursuz Osmanlı Tüfek-93 cm.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  Osmanlı, Peabody & Martini Marka, Üzerinde Kalem İşçilikleri Bulunan, Çalışır Durumda, Kusursuz Osmanlı Tüfek-93 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı, Peabody & Martini Marka, Üzerinde Tuğra ve Osmanlı Rakamları Bulunan, Farklı Tip Kasalı Osmanlı Tüfek-114 cm.

  Lot No: 99

  Lot: 99

  Osmanlı, Peabody & Martini Marka, Üzerinde Tuğra ve Osmanlı Rakamları Bulunan, Farklı Tip Kasalı Osmanlı Tüfek-114 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Orijinal Kınında, Ay Yıldızlı Topçu Subay Kılıcı-94 cm.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  Osmanlı Dönemi, Orijinal Kınında, Ay Yıldızlı Topçu Subay Kılıcı-94 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Kılıç Boyunda ''Allah Bizimle'' Yazılı, Nadir Model Osmanlı Topçu Meçi-56 cm.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  Osmanlı Dönemi, Kılıç Boyunda ''Allah Bizimle'' Yazılı, Nadir Model Osmanlı Topçu Meçi-56 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Hilalli Kınında, Süvari Kılıcı Formunda Çok Nadir Şehzade Kılıcı-60 cm.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  Osmanlı Dönemi, Hilalli Kınında, Süvari Kılıcı Formunda Çok Nadir Şehzade Kılıcı-60 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 1878 Tarihli, Mas Model, Fransız Yapımı, Nadir Altıpatlar Büyük Ölçekte Tabanca-22x14 cm.

  Lot No: 103

  Lot: 103

  1878 Tarihli, Mas Model, Fransız Yapımı, Nadir Altıpatlar Büyük Ölçekte Tabanca-22x14 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. İngiliz Yapımı, Üzerinde ''London Seglas'' Yazıları Bulunan, Namlu Kısmı Vidalı, Üzeri Kalem İşçilikleri İle Süslü, Çok Özel, Çift Nadir Piştov-14 cm.

  Lot No: 104

  Lot: 104

  19.yy. İngiliz Yapımı, Üzerinde ''London Seglas'' Yazıları Bulunan, Namlu Kısmı Vidalı, Üzeri Kalem İşçilikleri İle Süslü, Çok Özel, Çift Nadir Piştov-14 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Marga İspanyol Yapımı, Altıpatlar Tabanca-24x13 cm.

  Lot No: 105

  Lot: 105

  Marga İspanyol Yapımı, Altıpatlar Tabanca-24x13 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi Hazırlanmış, Bakır Üzerine Gümüş Kakmalarla Osmanlı Devlet Arması'nın Çalışılmış Olduğu Nadir Askeri Kapaklı Tütün Tabakası-9,5 x 6,5 cm

  Lot No: 106

  Lot: 106

  Osmanlı Dönemi Hazırlanmış, Bakır Üzerine Gümüş Kakmalarla Osmanlı Devlet Arması'nın Çalışılmış Olduğu Nadir Askeri Kapaklı Tütün Tabakası-9,5 x 6,5 cm

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Saray Muhafızlarının Kullanmış Olduğu, Çelenk Üzeri Kafkas Kamaları İle Süslü, Arka Kısmında Tuğra ve Çeşnisi Bulunan Gümüş Çok Nadir Osmanlı Kemer Tokası-5x4,5 cm. - 18,40 gr.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  Osmanlı Dönemi, Saray Muhafızlarının Kullanmış Olduğu, Çelenk Üzeri Kafkas Kamaları İle Süslü, Arka Kısmında Tuğra ve Çeşnisi Bulunan Gümüş Çok Nadir Osmanlı Kemer Tokası-5x4,5 cm. - 18,40 gr.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, ''İnsaniyet-i Hizmet'' Yazılı Nadir Rozet-Çap:4 cm.

  Lot No: 108

  Lot: 108

  Osmanlı Dönemi, ''İnsaniyet-i Hizmet'' Yazılı Nadir Rozet-Çap:4 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Sultan Abdülmecid Tuğralı, Tashih-i Ayar Madalyasının, Bakır Üzeri Altın Vermeyli Sultana Sunulmuş Provası-Çap: 5 cm.

  Lot No: 109

  Lot: 109

  Osmanlı Dönemi, Sultan Abdülmecid Tuğralı, Tashih-i Ayar Madalyasının, Bakır Üzeri Altın Vermeyli Sultana Sunulmuş Provası-Çap: 5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan Reşad Tuğralı, Çanakkale Nadir Ziraat Sergisi Gümüş Madalyası, 1916-Çap: 3,5 cm. - 20 gr.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  Sultan Reşad Tuğralı, Çanakkale Nadir Ziraat Sergisi Gümüş Madalyası, 1916-Çap: 3,5 cm. - 20 gr.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi ve Cumhuriyet Dönemi, Türk Hava Kurumu'na Ait, Gümüş Rozet ve Kolye Ucu-6,80 gr.

  Lot No: 111

  Lot: 111

  Osmanlı Dönemi ve Cumhuriyet Dönemi, Türk Hava Kurumu'na Ait, Gümüş Rozet ve Kolye Ucu-6,80 gr.

  TLSold
  Place Bid
 • Mecidi Nişanı ve Diğer Avrupa Ülkelerine Ait, Nişan ve Madalya Boş Kutu Lotu, 4 Adet-Mecidi Nişanı Kutusu 20. yy. 'da Yapılmıştır.

  Lot No: 112

  Lot: 112

  Mecidi Nişanı ve Diğer Avrupa Ülkelerine Ait, Nişan ve Madalya Boş Kutu Lotu, 4 Adet-Mecidi Nişanı Kutusu 20. yy. 'da Yapılmıştır.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönem, Sırma İşçilikli Tam Takım Donanma Subay Kemeri

  Lot No: 113

  Lot: 113

  Osmanlı Dönem, Sırma İşçilikli Tam Takım Donanma Subay Kemeri

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan Mehmed Reşad Dönemi, Avusturya İmparatoru Karl'ın Ziyareti Hatırasına 1918 Tarihinde Verilmiş, Bronz Madalya-Çap: 6,5 cm.

  Lot No: 114

  Lot: 114

  Sultan Mehmed Reşad Dönemi, Avusturya İmparatoru Karl'ın Ziyareti Hatırasına 1918 Tarihinde Verilmiş, Bronz Madalya-Çap: 6,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 1865 '' Grand Duke Of Novgorod Ruriks, Shel To The King Of The City, Oskold Went To The Greeks'' Yazılı Oskold'un Yunanlı'lara Mağlubiyeti Anısına Basılmış Bronz Madalya-Çap:8 cm.

  Lot No: 115

  Lot: 115

  1865 '' Grand Duke Of Novgorod Ruriks, Shel To The King Of The City, Oskold Went To The Greeks'' Yazılı Oskold'un Yunanlı'lara Mağlubiyeti Anısına Basılmış Bronz Madalya-Çap:8 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan Mahmud Dönemi, Üzerinde Hilal ve Yıldızın Yer Aldığı, Gümüşten Mamul Üniforma Aparatı-12x9 cm. - 20,78 gr.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  Sultan Mahmud Dönemi, Üzerinde Hilal ve Yıldızın Yer Aldığı, Gümüşten Mamul Üniforma Aparatı-12x9 cm. - 20,78 gr.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi Hazırlanmış, Oltu Taşı Üzerine Kazıma Tekniği İle Osmanlı Devlet Armasının Yapılmış Olduğu, Kenar Geçmeleri Kenar İşçilikli Gümüşten Mamul, Çok Özel ve Nadir Kapaklı Enfiye Kutusu-62 gr. - 6,5x5 cm.

  Lot No: 117

  Lot: 117

  Osmanlı Dönemi Hazırlanmış, Oltu Taşı Üzerine Kazıma Tekniği İle Osmanlı Devlet Armasının Yapılmış Olduğu, Kenar Geçmeleri Kenar İşçilikli Gümüşten Mamul, Çok Özel ve Nadir Kapaklı Enfiye Kutusu-62 gr. - 6,5x5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Pirinçten Hazırlanmış, Üzerinde Tuğralı Osmanlı Devlet Armasının Yer Aldığı, Ermeni Usta Damgalı, Pirinç Kemer Tokası-6x5,5 cm.

  Lot No: 118

  Lot: 118

  Osmanlı Dönemi, Pirinçten Hazırlanmış, Üzerinde Tuğralı Osmanlı Devlet Armasının Yer Aldığı, Ermeni Usta Damgalı, Pirinç Kemer Tokası-6x5,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • İttihat ve Terakki Dönemi, Üzerinde Meşrutiyet Bayraklarının Yer Aldığı, ''Hürriyet, Adalet, Müsavat'' Yazılı, Kapaklı Metal Cep Pusulası-Çap: 4,5 cm.

  Lot No: 119

  Lot: 119

  İttihat ve Terakki Dönemi, Üzerinde Meşrutiyet Bayraklarının Yer Aldığı, ''Hürriyet, Adalet, Müsavat'' Yazılı, Kapaklı Metal Cep Pusulası-Çap: 4,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Paşa Üniformalarına Nişan Olarak Dikilmiş, Üzeri Gümüş Sırmalı, Orta Kısmında Ay Yıldız Bulunan Üniforma Nişanesi-Çap: 9 cm.

  Lot No: 120

  Lot: 120

  Osmanlı Dönemi, Paşa Üniformalarına Nişan Olarak Dikilmiş, Üzeri Gümüş Sırmalı, Orta Kısmında Ay Yıldız Bulunan Üniforma Nişanesi-Çap: 9 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Abdülhamid Dönemi, Osmanlı Devlet Armasının Bronz Olarak Yapılmış Çalışması-4,5x4 cm.

  Lot No: 121

  Lot: 121

  Abdülhamid Dönemi, Osmanlı Devlet Armasının Bronz Olarak Yapılmış Çalışması-4,5x4 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlıdan Cumhuriyet'e Geçişte Yapılmış, Kumaş Üzerine Osmanlı Devlet Armasının İşlemesinin Bulunduğu Yaka Kokartı-10x8 cm.

  Lot No: 122

  Lot: 122

  Osmanlıdan Cumhuriyet'e Geçişte Yapılmış, Kumaş Üzerine Osmanlı Devlet Armasının İşlemesinin Bulunduğu Yaka Kokartı-10x8 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Hereke'de Yapılmış, Saf İpekten Mamul, Çok Yoğun Süslemeler İle İşlenmiş, 10 İlmek Kusursuz Hereke Halı-255x155 cm.

  Lot No: 123

  Lot: 123

  Hereke'de Yapılmış, Saf İpekten Mamul, Çok Yoğun Süslemeler İle İşlenmiş, 10 İlmek Kusursuz Hereke Halı-255x155 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, K. Serkisof Marka, Constantinople Gümüş Kasalı, Tuğralı Gümüş Köstekli, Büyük Ebatta Cep Saati-Kadran Çapı: 48 mm. - 153 gr.

  Lot No: 124

  Lot: 124

  Osmanlı Dönemi, K. Serkisof Marka, Constantinople Gümüş Kasalı, Tuğralı Gümüş Köstekli, Büyük Ebatta Cep Saati-Kadran Çapı: 48 mm. - 153 gr.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. İtalyan İşi, Toledo Bileklik-Çap: 8 cm.

  Lot No: 125

  Lot: 125

  19. yy. İtalyan İşi, Toledo Bileklik-Çap: 8 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Çanakkale Osmanlı Muhimmat Tapası, Üzerinde Osmanlı Yazılar Bulunmaktadır-7 cm.

  Lot No: 126

  Lot: 126

  Çanakkale Osmanlı Muhimmat Tapası, Üzerinde Osmanlı Yazılar Bulunmaktadır-7 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Çanakkale Savaşı'nda Kullanılmış, 15'lik Obüs 3. Takım Mermi Tapasının Kovanı, Va..urf Fabrikasının Üretip, Türk Mevzilere Göndermiş Olduğu, Büyük Ölçekte Mermi Kovanı-Çap: 17 cm. Uz: 11 cm.

  Lot No: 127

  Lot: 127

  Çanakkale Savaşı'nda Kullanılmış, 15'lik Obüs 3. Takım Mermi Tapasının Kovanı, Va..urf Fabrikasının Üretip, Türk Mevzilere Göndermiş Olduğu, Büyük Ölçekte Mermi Kovanı-Çap: 17 cm. Uz: 11 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Mustafa Kemal Atatürk'ün Askeri Okul Üniformalı Halini Konu Alan, Dönemin Heykeltraşlarından Hasan Çetinkaya'nın Yapmış Olduğu, Büyük Ebatta Atatürk Heykeli-54x16 cm.

  Lot No: 128

  Lot: 128

  Mustafa Kemal Atatürk'ün Askeri Okul Üniformalı Halini Konu Alan, Dönemin Heykeltraşlarından Hasan Çetinkaya'nın Yapmış Olduğu, Büyük Ebatta Atatürk Heykeli-54x16 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönem, Tam Takım Nadir Donanma Subay Kemeri

  Lot No: 129

  Lot: 129

  Osmanlı Dönem, Tam Takım Nadir Donanma Subay Kemeri

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Kusursuz Kondisyonda, Altın Sırmalı Tek Yıldızlı Tekli Paşa Apoleti-17x11 cm.

  Lot No: 130

  Lot: 130

  Osmanlı Dönemi, Kusursuz Kondisyonda, Altın Sırmalı Tek Yıldızlı Tekli Paşa Apoleti-17x11 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • İstiklal Savaşı Dönemi, Sadece 360 Milletvekiline Yapılmış Olan, Yeşil Kurdela Üzerine Gümüş Plaka İle ''İstiklal'' Yazılı, Çok Nadir Yaka Rozeti

  Lot No: 131

  Lot: 131

  İstiklal Savaşı Dönemi, Sadece 360 Milletvekiline Yapılmış Olan, Yeşil Kurdela Üzerine Gümüş Plaka İle ''İstiklal'' Yazılı, Çok Nadir Yaka Rozeti

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Kitap Sırtı ve Deri Kuran Cilt Parçası-24x7 cm.

  Lot No: 132

  Lot: 132

  Osmanlı Dönemi, Kitap Sırtı ve Deri Kuran Cilt Parçası-24x7 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Sultan Reşad'ında Yer Aldığı 4'lü İttifak Rozet-3x3 cm.

  Lot No: 133

  Lot: 133

  Osmanlı Dönemi, Sultan Reşad'ında Yer Aldığı 4'lü İttifak Rozet-3x3 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Sultan Reşad'ında Yer Aldığı 3'lü İttifak Kurdelalı Nadir Rozet

  Lot No: 134

  Lot: 134

  Osmanlı Dönemi, Sultan Reşad'ında Yer Aldığı 3'lü İttifak Kurdelalı Nadir Rozet

  TLSold
  Place Bid
 • Erken Dönem, Sırma İşçilikli Tam Takım Donanma Subay Kemeri

  Lot No: 135

  Lot: 135

  Erken Dönem, Sırma İşçilikli Tam Takım Donanma Subay Kemeri

  TLSold
  Place Bid
 • Abdülhamid Dönemi, Osmanlı Devlet Armasının Gümüş Olarak Yapılmış Çalışması. İsa Akbaş Kataloğunda 283 Nolu Sayfada Yer Alan Devlet Armaları İçerisinde Benzerleri Görülmektedir-6,24 gr. - 4,5 cm.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  Abdülhamid Dönemi, Osmanlı Devlet Armasının Gümüş Olarak Yapılmış Çalışması. İsa Akbaş Kataloğunda 283 Nolu Sayfada Yer Alan Devlet Armaları İçerisinde Benzerleri Görülmektedir-6,24 gr. - 4,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Erken Dönem, Sırma İşçilikli Tam Takım Donanma Subay Kemeri

  Lot No: 137

  Lot: 137

  Erken Dönem, Sırma İşçilikli Tam Takım Donanma Subay Kemeri

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Döneminde Donanma Gemilerinde Kullanılan, Pirinçten Mamul Çift Gemi Makarası-16,5 cm.

  Lot No: 138

  Lot: 138

  Osmanlı Döneminde Donanma Gemilerinde Kullanılan, Pirinçten Mamul Çift Gemi Makarası-16,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Anadolu İşi, Üzerinde Kabartma İnsan Figürlerinin ve Osmanlıca Yazıların Bulunduğu, 2 Adet Farklı Formda, Büyük Ebatta, Pirinç Kapaklı Barutluk-15 cm.

  Lot No: 139

  Lot: 139

  Anadolu İşi, Üzerinde Kabartma İnsan Figürlerinin ve Osmanlıca Yazıların Bulunduğu, 2 Adet Farklı Formda, Büyük Ebatta, Pirinç Kapaklı Barutluk-15 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Orta Doğu Ülkelerine Ait, Farklı Formlarda, 6 Adet Kınlı Kama Lotu-Ortalama Uzunluk: 30 cm.

  Lot No: 140

  Lot: 140

  Orta Doğu Ülkelerine Ait, Farklı Formlarda, 6 Adet Kınlı Kama Lotu-Ortalama Uzunluk: 30 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Orta Doğu ve Balkan Taraflarına Ait, Farklı Formlarda, Biri Kınsız Olmak Üzere 3 Adet Kama ve Bıçak Lotu-Ortalama Uzunluk: 49 cm.

  Lot No: 141

  Lot: 141

  Orta Doğu ve Balkan Taraflarına Ait, Farklı Formlarda, Biri Kınsız Olmak Üzere 3 Adet Kama ve Bıçak Lotu-Ortalama Uzunluk: 49 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 1881 Tarihli ve Yazılı, İngiliz Yapımı, Tutma Kısmı Ahşap ve Pirinçten Mamul Süngü ve Alman Mauser Firmasının Yapmış Olduğu Kasatura-Süngü: 64 cm. Kasatura: 50 cm.

  Lot No: 142

  Lot: 142

  1881 Tarihli ve Yazılı, İngiliz Yapımı, Tutma Kısmı Ahşap ve Pirinçten Mamul Süngü ve Alman Mauser Firmasının Yapmış Olduğu Kasatura-Süngü: 64 cm. Kasatura: 50 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Fransız, Deri Üzeri Pirinç Geçmeler İle Süslü, İçi Mor Kadife Yastıklı, Kapaklı, Çok Özel Mücevher Kutusu-22x15,5 cm.

  Lot No: 143

  Lot: 143

  19. yy. Fransız, Deri Üzeri Pirinç Geçmeler İle Süslü, İçi Mor Kadife Yastıklı, Kapaklı, Çok Özel Mücevher Kutusu-22x15,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Yüzyıl Başı Hazırlanmış, Bakır Üzeri Kabartma Mitolojik Karakterler İle Süslü, Romi Firmasının Hazırlanmış Olduğu Özel Fotoğraf Albümü-31x25 cm.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  Yüzyıl Başı Hazırlanmış, Bakır Üzeri Kabartma Mitolojik Karakterler İle Süslü, Romi Firmasının Hazırlanmış Olduğu Özel Fotoğraf Albümü-31x25 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Avrupa Üretimi, Bakır ve Büyük, Yeşil Renkte Cam Hazneli, Çok Özel Şarap Damacanası-36 cm.

  Lot No: 145

  Lot: 145

  19. yy. Avrupa Üretimi, Bakır ve Büyük, Yeşil Renkte Cam Hazneli, Çok Özel Şarap Damacanası-36 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • İstanbul Boğazını, Camilerini ve Kahvehanesini Konu Alan, Bakır Üzeri Kabartma İşçilikli, Dönemin Rekor Firması Tarafından Hazırlanmış, Çok Özel Fotoğraf Albümü-36,5x25 cm.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  İstanbul Boğazını, Camilerini ve Kahvehanesini Konu Alan, Bakır Üzeri Kabartma İşçilikli, Dönemin Rekor Firması Tarafından Hazırlanmış, Çok Özel Fotoğraf Albümü-36,5x25 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Kadife Fransız Fotoğraf Albümü Olarak Hazırlanmış, Üzerinde Sultan 2. Abdülhamid Han Dönemi, Hanedan Üyesi Bir Paşanın Bulunduğu Çok özel Kilitli Büyük Boy Fotoğraf Albümü-44x33

  Lot No: 147

  Lot: 147

  Osmanlı Dönemi, Kadife Fransız Fotoğraf Albümü Olarak Hazırlanmış, Üzerinde Sultan 2. Abdülhamid Han Dönemi, Hanedan Üyesi Bir Paşanın Bulunduğu Çok özel Kilitli Büyük Boy Fotoğraf Albümü-44x33

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Fransız, Özel Tasarım, İçerisinde Porselen Hokkalıkları Bulunan, Parfümeri, Losyon ve Yazı Kutusu; Ahşap Kısmı Kilitli Marküteri İşçiliklidir, İçerisinde Bohem, Kristal ve Sedef Malzemelerden Mamul Parçaların Bulunduğu, Bugüne Kadar Benzerine Rastlanmamış Çok Özel Bir Settir-26x17 cm.

  Lot No: 148

  Lot: 148

  19. yy. Fransız, Özel Tasarım, İçerisinde Porselen Hokkalıkları Bulunan, Parfümeri, Losyon ve Yazı Kutusu; Ahşap Kısmı Kilitli Marküteri İşçiliklidir, İçerisinde Bohem, Kristal ve Sedef Malzemelerden Mamul Parçaların Bulunduğu, Bugüne Kadar Benzerine Rastlanmamış Çok Özel Bir Settir-26x17 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi Van Savat İşçiliğinin, Cumhuriyet'in İlk Yılları Son Kalan Ermeni Ustalarından D. Papazian Tebriz İmzalı, Kalem İşçiliği İle Gümüş Üzerine Türkiye Haritası, İsmet İnönü ve Türk Tütünü İle Alakalı Görsellerin İşli Bulunduğu, ''Dünyanın Yarısı Türk Tütünü İçer'' Yazılı, Altın İşçilikler İle ve Değerli Taşlar İle Süslü, Türkiye'de Eşine Rastlanılamayacak Olağanüstü Derecede Nadir, Van Ermeni Usta Damgalı, Büyük Ebatta, Gümüş Sigara Tabakası-221,20 gr. - 14x8 cm.

  Lot No: 149

  Lot: 149

  Osmanlı Dönemi Van Savat İşçiliğinin, Cumhuriyet'in İlk Yılları Son Kalan Ermeni Ustalarından D. Papazian Tebriz İmzalı, Kalem İşçiliği İle Gümüş Üzerine Türkiye Haritası, İsmet İnönü ve Türk Tütünü İle Alakalı Görsellerin İşli Bulunduğu, ''Dünyanın Yarısı Türk Tütünü İçer'' Yazılı, Altın İşçilikler İle ve Değerli Taşlar İle Süslü, Türkiye'de Eşine Rastlanılamayacak Olağanüstü Derecede Nadir, Van Ermeni Usta Damgalı, Büyük Ebatta, Gümüş Sigara Tabakası-221,20 gr. - 14x8 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Avrupa Pazarında İmal Edilmiş, 800 Ayar Gümüşten Mamul, Kaşık Kısmında Osmanlı Parasının Yer Aldığı, Büyük Ebatta Gümüş Souvenir Kaşık-29 cm. - 58 gr.

  Lot No: 150

  Lot: 150

  Osmanlı Dönemi, Avrupa Pazarında İmal Edilmiş, 800 Ayar Gümüşten Mamul, Kaşık Kısmında Osmanlı Parasının Yer Aldığı, Büyük Ebatta Gümüş Souvenir Kaşık-29 cm. - 58 gr.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, 19. yy.'da Kullanılmış, Tepe Kısmı Kavuk Formunda Mevlevi Topuzu-70 cm.

  Lot No: 151

  Lot: 151

  Osmanlı Dönemi, 19. yy.'da Kullanılmış, Tepe Kısmı Kavuk Formunda Mevlevi Topuzu-70 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan II. Abdülhamit El Gazi Tuğralı, Dönemine Ait, Tuğra Formunda Pano; Eser Kadife Üzerine Gümüş Sırma İşçilikler İle İşlenmiştir-55,5x52 cm.

  Lot No: 152

  Lot: 152

  Sultan II. Abdülhamit El Gazi Tuğralı, Dönemine Ait, Tuğra Formunda Pano; Eser Kadife Üzerine Gümüş Sırma İşçilikler İle İşlenmiştir-55,5x52 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi Hazırlanmış, Papier Marcheden Mamul, Üç Yüzünde Farsça Yazıların Yer Aldığı, Değişik Formda, Büyük Ebatta Sürgülü Hattat Kalem Kutusu-26x5,5 cm.

  Lot No: 153

  Lot: 153

  Osmanlı Dönemi Hazırlanmış, Papier Marcheden Mamul, Üç Yüzünde Farsça Yazıların Yer Aldığı, Değişik Formda, Büyük Ebatta Sürgülü Hattat Kalem Kutusu-26x5,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Del Prado Mardo 9 Adet Avrupalı Kurşun Askerler, 8 Adet Özel Yapım Oryantelist Kurşun Askerler ve 4 Adet Polyesterden Mamul Osmanlı Askeri

  Lot No: 154

  Lot: 154

  Del Prado Mardo 9 Adet Avrupalı Kurşun Askerler, 8 Adet Özel Yapım Oryantelist Kurşun Askerler ve 4 Adet Polyesterden Mamul Osmanlı Askeri

  TLSold
  Place Bid
 • Alman Madalya Üreticisi Broder Schneider Wien'in Yapmış Olduğu Çanakkale Madalyasının Çok Nadir Deneme Baskısı-Çap: 6 cm.

  Lot No: 155

  Lot: 155

  Alman Madalya Üreticisi Broder Schneider Wien'in Yapmış Olduğu Çanakkale Madalyasının Çok Nadir Deneme Baskısı-Çap: 6 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Orta Doğu Taraflarında Kullanılmış, Sap Kısmı Ağaç ve Taşlarla Süslü, Kını Pirinçten Mamul Hançer-33 cm.

  Lot No: 156

  Lot: 156

  Osmanlı Dönemi, Orta Doğu Taraflarında Kullanılmış, Sap Kısmı Ağaç ve Taşlarla Süslü, Kını Pirinçten Mamul Hançer-33 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan II. Abdülhamit Döneminde Kullanılmış Olan, Üzerinde ''Essultan Abdülhamid Han'', ''El Mülkü Adalet'' ve Osmanlı Şad Olsun Anlamına Gelen ''Hep Şad Ola Ali Osman'' Yazılı, İpek Üzerine Gümüş Tel Sırma İşçilikli, 20. yy.'da Yapılmış Cülus Hatıra Flaması-125x90 cm.

  Lot No: 157

  Lot: 157

  Sultan II. Abdülhamit Döneminde Kullanılmış Olan, Üzerinde ''Essultan Abdülhamid Han'', ''El Mülkü Adalet'' ve Osmanlı Şad Olsun Anlamına Gelen ''Hep Şad Ola Ali Osman'' Yazılı, İpek Üzerine Gümüş Tel Sırma İşçilikli, 20. yy.'da Yapılmış Cülus Hatıra Flaması-125x90 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Devlet Armasının İpek Üzerine İşlenmiş Olduğu Sırma İşçilikli, Üzerinde ''Sad Alay 6. Alay'' Yazılı, Kenarları Hilalli, 20. yy.'da Yapılmış Sancak Taklidi-194x169 cm.

  Lot No: 158

  Lot: 158

  Osmanlı Devlet Armasının İpek Üzerine İşlenmiş Olduğu Sırma İşçilikli, Üzerinde ''Sad Alay 6. Alay'' Yazılı, Kenarları Hilalli, 20. yy.'da Yapılmış Sancak Taklidi-194x169 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan II. Abdülhamit Dönemi, 1316 - 1322 Tarihleri Arası Kullanılmış, ''Padişahım Çok Yaşa'' ve Besmele, Fetih Suresinin İlk Ayeti İle Kelime-i Tevhid Yazılı, ''Nizamiye Alay 71. Tabur Reşadiye Fırkası Efrad-ı Şahaneleri'' Tarafından Kullanılmış, Dönemine Ait Flama-110x105 cm.

  Lot No: 159

  Lot: 159

  Sultan II. Abdülhamit Dönemi, 1316 - 1322 Tarihleri Arası Kullanılmış, ''Padişahım Çok Yaşa'' ve Besmele, Fetih Suresinin İlk Ayeti İle Kelime-i Tevhid Yazılı, ''Nizamiye Alay 71. Tabur Reşadiye Fırkası Efrad-ı Şahaneleri'' Tarafından Kullanılmış, Dönemine Ait Flama-110x105 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan II. Abdülhamit Döneminde Kullanılmış Olan, Üzerinde ''Essultan Abdülhamid Han'', ''El Mülkü Adalet'' ve Osmanlı Şad Olsun Anlamına Gelen ''Hep Şad Ola Ali Osman'' Yazılı, İpek Üzerine Gümüş Tel Sırma İşçilikli, 20. yy.'da Yapılmış Cülus Hatıra Flaması-130x90 cm.

  Lot No: 160

  Lot: 160

  Sultan II. Abdülhamit Döneminde Kullanılmış Olan, Üzerinde ''Essultan Abdülhamid Han'', ''El Mülkü Adalet'' ve Osmanlı Şad Olsun Anlamına Gelen ''Hep Şad Ola Ali Osman'' Yazılı, İpek Üzerine Gümüş Tel Sırma İşçilikli, 20. yy.'da Yapılmış Cülus Hatıra Flaması-130x90 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Sultan II. Abdülhamit Tuğralı, Teneke Üzerine Osmanlı Devlet Armasının Renkli Halinin İşli Bulunduğu Teneke Pano-38x24,5 cm.

  Lot No: 161

  Lot: 161

  Osmanlı Dönemi, Sultan II. Abdülhamit Tuğralı, Teneke Üzerine Osmanlı Devlet Armasının Renkli Halinin İşli Bulunduğu Teneke Pano-38x24,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Sonu, Askeri Yapılarda Kullanılmış, Üzeri Savaş Armaları İle Süslü, Edirnekari İşçilikli Ahşap Tavan Süsü-50x50 cm.

  Lot No: 162

  Lot: 162

  19. yy. Sonu, Askeri Yapılarda Kullanılmış, Üzeri Savaş Armaları İle Süslü, Edirnekari İşçilikli Ahşap Tavan Süsü-50x50 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Bir Yüzünde Osmanlı Devlet Armasının Yer Aldığı ve ''Nizamiye 9. Süvari Alayı'' Yazılı, Diğer Yüzünde Kelime-i Tevhid'in Sırmalar İle İşli Bulunduğu, Çift Taraflı, 20. yy.'da Yapılmış Alay Flaması-195x152 cm.

  Lot No: 163

  Lot: 163

  Bir Yüzünde Osmanlı Devlet Armasının Yer Aldığı ve ''Nizamiye 9. Süvari Alayı'' Yazılı, Diğer Yüzünde Kelime-i Tevhid'in Sırmalar İle İşli Bulunduğu, Çift Taraflı, 20. yy.'da Yapılmış Alay Flaması-195x152 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 20. yy.'da Yapılmış, Eski Fransız Ahşap Çerçeve İçerisinde, Halk Tarzı Sultan II. Abdülhamit Tuğralı, ''Devleti Aliyyei Osmaniye'' Yazılı, Yağlıboya Osmanlı Devlet Arması-100x73 cm.

  Lot No: 164

  Lot: 164

  20. yy.'da Yapılmış, Eski Fransız Ahşap Çerçeve İçerisinde, Halk Tarzı Sultan II. Abdülhamit Tuğralı, ''Devleti Aliyyei Osmaniye'' Yazılı, Yağlıboya Osmanlı Devlet Arması-100x73 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 20.yy.'da Hazırlanmış, Üzerinde ''Devleti Aliyyei Osmaniye'' Yazılı, Kadife Üzerine Altın Sırma İşçilikli, Kenarları Püsküllü, Osmanlı Devlet Arması Flaması-115x105 cm.

  Lot No: 165

  Lot: 165

  20.yy.'da Hazırlanmış, Üzerinde ''Devleti Aliyyei Osmaniye'' Yazılı, Kadife Üzerine Altın Sırma İşçilikli, Kenarları Püsküllü, Osmanlı Devlet Arması Flaması-115x105 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Tuğralı, Üzerinde ''Devleti Aliyyei Osmaniye'' Yazılı, Büyük Ebatta, Kenarları Hilalli 20. yy. Yapımı Flama-143x106 cm.

  Lot No: 166

  Lot: 166

  Osmanlı Tuğralı, Üzerinde ''Devleti Aliyyei Osmaniye'' Yazılı, Büyük Ebatta, Kenarları Hilalli 20. yy. Yapımı Flama-143x106 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 20. yy.'da Yapılmış, Kadife Üzerine Gümüş Tel Sırmalı, Alem ve Eski Türkçe Yazılar Bulunan, Çerçeve İçerisinde Flama-85x63 cm.

  Lot No: 167

  Lot: 167

  20. yy.'da Yapılmış, Kadife Üzerine Gümüş Tel Sırmalı, Alem ve Eski Türkçe Yazılar Bulunan, Çerçeve İçerisinde Flama-85x63 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Cumhuriyet Dönemi, Devrek Yöresine Ait, Üzeri İşlemeler İle Süslü, 2 Adet Ahşap Baston-100 cm.

  Lot No: 168

  Lot: 168

  Cumhuriyet Dönemi, Devrek Yöresine Ait, Üzeri İşlemeler İle Süslü, 2 Adet Ahşap Baston-100 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Damascus'daki Türk Birliğini Konu Alan 2 Adet Fotoğraf-23,5x18 cm. - 14x9 cm.

  Lot No: 169

  Lot: 169

  Damascus'daki Türk Birliğini Konu Alan 2 Adet Fotoğraf-23,5x18 cm. - 14x9 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • İsgus Marka, Özel Kilitli Haznesinde Kurma Anahtarı, Kapak Açma Anahtarı ve İstasyon Anahtarları İle Birlikte Bekçi Saat-Tam Takım Anahtarları İle Birlikte Nadir Çıkmaktadır. Çap: 11 cm.

  Lot No: 170

  Lot: 170

  İsgus Marka, Özel Kilitli Haznesinde Kurma Anahtarı, Kapak Açma Anahtarı ve İstasyon Anahtarları İle Birlikte Bekçi Saat-Tam Takım Anahtarları İle Birlikte Nadir Çıkmaktadır. Çap: 11 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Ordusuna Gönderilen, Alman Geschütz In Feuerstellung Marka Topun Dönemine Ait, Büyük Ebatta Fotoğrafı-33x21 cm.

  Lot No: 171

  Lot: 171

  Osmanlı Ordusuna Gönderilen, Alman Geschütz In Feuerstellung Marka Topun Dönemine Ait, Büyük Ebatta Fotoğrafı-33x21 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Foto Rena Editörlü Kalpaklı Osmanlı Subayı Kabin Fotoğrafı-18x12,5 cm.

  Lot No: 172

  Lot: 172

  Osmanlı Dönemi, Foto Rena Editörlü Kalpaklı Osmanlı Subayı Kabin Fotoğrafı-18x12,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Avrupalıların Hazırladığı Üniformalar Kitabında Yer Alan Osmanlı Üniformaların ve Kalpakların Renkli Çizimlerinin Yer Aldığı Gravür Çalışma-23x15 cm.

  Lot No: 173

  Lot: 173

  Osmanlı Dönemi, Avrupalıların Hazırladığı Üniformalar Kitabında Yer Alan Osmanlı Üniformaların ve Kalpakların Renkli Çizimlerinin Yer Aldığı Gravür Çalışma-23x15 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Devlet Armaları İle Süslü Paspartusunda Osmanlı Askeri Öğrencileri'nin Mezuniyet Günü Çektirmiş Oldukları Büyük Boy Kabin Fotoğrafı-42x36

  Lot No: 174

  Lot: 174

  Osmanlı Dönemi, Devlet Armaları İle Süslü Paspartusunda Osmanlı Askeri Öğrencileri'nin Mezuniyet Günü Çektirmiş Oldukları Büyük Boy Kabin Fotoğrafı-42x36

  TLSold
  Place Bid
 • Üzeri Çanakkale Madalyalı Osmanlı Subayı, İmzalı, Büyük Boy Karakalem Çalışması-50x30 cm.

  Lot No: 175

  Lot: 175

  Üzeri Çanakkale Madalyalı Osmanlı Subayı, İmzalı, Büyük Boy Karakalem Çalışması-50x30 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Atatürk'ün Silah Arkadaşlarından Fuat Cebesoy'un Foto Sabah İmzalı, Subay Üniforması İçinde Fotoğraf Portresi-48x37 cm.

  Lot No: 176

  Lot: 176

  Atatürk'ün Silah Arkadaşlarından Fuat Cebesoy'un Foto Sabah İmzalı, Subay Üniforması İçinde Fotoğraf Portresi-48x37 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • I. Dünya Savaşı, Osmanlı Subaylarının Toplu Halde Fotoğrafı-23,5x16,5 cm.

  Lot No: 177

  Lot: 177

  I. Dünya Savaşı, Osmanlı Subaylarının Toplu Halde Fotoğrafı-23,5x16,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • I. Dünya Savaşı, Osmanlı Subaylarının Toplu Halde Fotoğrafı-22,5x16,5 cm.

  Lot No: 178

  Lot: 178

  I. Dünya Savaşı, Osmanlı Subaylarının Toplu Halde Fotoğrafı-22,5x16,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Viyana'da Grafit ve İştift Ananonim Şirketinin Üzerinde Reklamının Bulunduğu Araçta Bulunan Denizciler Topluluğu-27x22 cm.

  Lot No: 179

  Lot: 179

  Osmanlı Dönemi, Viyana'da Grafit ve İştift Ananonim Şirketinin Üzerinde Reklamının Bulunduğu Araçta Bulunan Denizciler Topluluğu-27x22 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • I. Dünya Savaşı, Çapa Formunda Oturmuş Bahriyeli Subayların Toplu Halde Fotoğrafı-22x15 cm.

  Lot No: 180

  Lot: 180

  I. Dünya Savaşı, Çapa Formunda Oturmuş Bahriyeli Subayların Toplu Halde Fotoğrafı-22x15 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • II. Meşrutiyet Dönemi, Yaver Subay Foto-25x19 cm.

  Lot No: 181

  Lot: 181

  II. Meşrutiyet Dönemi, Yaver Subay Foto-25x19 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Askeri Tatbikat Haritası-40,5x37 cm.

  Lot No: 182

  Lot: 182

  Osmanlı Dönemi, Askeri Tatbikat Haritası-40,5x37 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 2.Dünya Savaşı Zamanı Bataryaya Mermi Yükleyen Gençlerin Görselinin Bulunduğu, Donanmaya Katılın Çağrısı Yazılı Olan Metal Tabela-44x29 cm.

  Lot No: 183

  Lot: 183

  2.Dünya Savaşı Zamanı Bataryaya Mermi Yükleyen Gençlerin Görselinin Bulunduğu, Donanmaya Katılın Çağrısı Yazılı Olan Metal Tabela-44x29 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Ankara Ticaret Odası'nın Hazırlamış Olduğu Kurtuluş Adlı Özel Dergi-40x28 cm.

  Lot No: 184

  Lot: 184

  Ankara Ticaret Odası'nın Hazırlamış Olduğu Kurtuluş Adlı Özel Dergi-40x28 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 20. yy.'da Hazırlanmış, Kadife Üzeri Sırma İşçilikli, Sultan II. Abdülhamit Tuğralı Pano-63x49 cm.

  Lot No: 185

  Lot: 185

  20. yy.'da Hazırlanmış, Kadife Üzeri Sırma İşçilikli, Sultan II. Abdülhamit Tuğralı Pano-63x49 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Atlas Üzerine Sırma İşçilikli, Sultan II. Abdülhamit Han Tuğralı Pano-104x104 cm.

  Lot No: 186

  Lot: 186

  Atlas Üzerine Sırma İşçilikli, Sultan II. Abdülhamit Han Tuğralı Pano-104x104 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Yaprak Üzeri Teshipli Hilyei Şerif Hat Yazı Çalışması; Bu Yazının Özelliği Sıdıka Adında Bir Osmanlı Hanımı Tarafından Yapılmış Olmasıdır-28x12 cm.

  Lot No: 187

  Lot: 187

  Yaprak Üzeri Teshipli Hilyei Şerif Hat Yazı Çalışması; Bu Yazının Özelliği Sıdıka Adında Bir Osmanlı Hanımı Tarafından Yapılmış Olmasıdır-28x12 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Divan İşçiliği İle Süslü, Üzerinde Ay Yıldız Bulunan, Full Gümüş Süslemeli, Çok Özel Saray İşi Kuran Muhafazası-28x18 cm.

  Lot No: 188

  Lot: 188

  Osmanlı Dönemi, Divan İşçiliği İle Süslü, Üzerinde Ay Yıldız Bulunan, Full Gümüş Süslemeli, Çok Özel Saray İşi Kuran Muhafazası-28x18 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Gümüş Sırma İşlemeler İle Süslü, Kadife ve İpekten Mamul, Kenarları Püsküllüi 2 Adet Farklı Renklerde Osmanlı Altın Kesesi-23x17 cm.

  Lot No: 189

  Lot: 189

  Osmanlı Dönemi, Gümüş Sırma İşlemeler İle Süslü, Kadife ve İpekten Mamul, Kenarları Püsküllüi 2 Adet Farklı Renklerde Osmanlı Altın Kesesi-23x17 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Katalin, Oltu Taşı ve Sıkmadan Oluşan, İri Taneli, Çoğunda Gümüş Püsküller Bulunan, 7 Adet 33'lük Tesbih Lotu-Toplam Ağırlık: 506,80 gr. / Ortalama Uzunluk: 41 cm.

  Lot No: 190

  Lot: 190

  Katalin, Oltu Taşı ve Sıkmadan Oluşan, İri Taneli, Çoğunda Gümüş Püsküller Bulunan, 7 Adet 33'lük Tesbih Lotu-Toplam Ağırlık: 506,80 gr. / Ortalama Uzunluk: 41 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Katalin, Oltu Taşı, Kuka, Cam ve Sıkmadan Oluşan, Çoğunda Gümüş Püsküller Bulunan, 19 Adet 33'lük Tesbih Lotu-Toplam Ağırlık: 413,80 gr.

  Lot No: 191

  Lot: 191

  Katalin, Oltu Taşı, Kuka, Cam ve Sıkmadan Oluşan, Çoğunda Gümüş Püsküller Bulunan, 19 Adet 33'lük Tesbih Lotu-Toplam Ağırlık: 413,80 gr.

  TLSold
  Place Bid
 • Katalin ve Erzurum Oltu Taşından Mamul, Devasa Boyutta, 7 Adet Tesbih Lot-Ortalama Uzunluk: 70 cm.

  Lot No: 192

  Lot: 192

  Katalin ve Erzurum Oltu Taşından Mamul, Devasa Boyutta, 7 Adet Tesbih Lot-Ortalama Uzunluk: 70 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sedef, Katalin, Jade Taşı ve Plastikten Oluşan, Genellikle 99'luk Kolye ve Tesbih Lotu, 10 Adet

  Lot No: 193

  Lot: 193

  Sedef, Katalin, Jade Taşı ve Plastikten Oluşan, Genellikle 99'luk Kolye ve Tesbih Lotu, 10 Adet

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Bordo Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, 5 Adet Büyük Ölçekte Yastık Kılıfları-Ortalama Ölçü: 81x40 cm.

  Lot No: 194

  Lot: 194

  19.yy. Bordo Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, 5 Adet Büyük Ölçekte Yastık Kılıfları-Ortalama Ölçü: 81x40 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy.Osmanlı Mor Kadife Üzerine Sırma İşçilikli, Büyük Ebatta Çok Özel Divan İşi Örtü-190x152

  Lot No: 195

  Lot: 195

  19.yy.Osmanlı Mor Kadife Üzerine Sırma İşçilikli, Büyük Ebatta Çok Özel Divan İşi Örtü-190x152

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Osmanlı Saray İşi Sini Tepsi Üzerine Hazırlanmış Çok Yoğun Gümüş Sırma İşleri Bulunan Müzelik Sini Tepsi Örtüsü-Çap: 90 cm.

  Lot No: 196

  Lot: 196

  19.yy. Osmanlı Saray İşi Sini Tepsi Üzerine Hazırlanmış Çok Yoğun Gümüş Sırma İşleri Bulunan Müzelik Sini Tepsi Örtüsü-Çap: 90 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Osmanlı Saray İşi Sini Tepsi Üzerine Hazırlanmış Çok Yoğun Gümüş Sırma İşleri Bulunan, Kenarları Full Gümüş Püsküllü Müzelik Nadir Sini Tepsi Örtüsü-Çap: 108 cm.

  Lot No: 197

  Lot: 197

  19.yy. Osmanlı Saray İşi Sini Tepsi Üzerine Hazırlanmış Çok Yoğun Gümüş Sırma İşleri Bulunan, Kenarları Full Gümüş Püsküllü Müzelik Nadir Sini Tepsi Örtüsü-Çap: 108 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Osmanlı Divan İşi Soy Ağacı Şeklinde İşçiliklerle Süslenmiş Çok Özel Büyük Boy Örtü-104x102 cm.

  Lot No: 198

  Lot: 198

  19.yy. Osmanlı Divan İşi Soy Ağacı Şeklinde İşçiliklerle Süslenmiş Çok Özel Büyük Boy Örtü-104x102 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Mor Kadife Üzerine, Gümüş Sırma İşçilikli Örtü-80x76 cm.

  Lot No: 199

  Lot: 199

  19.yy. Mor Kadife Üzerine, Gümüş Sırma İşçilikli Örtü-80x76 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Bordo Kadife Üzerine Sırma İşçilikli, Divan İşlemeli, Büyük Ölçekte Uzun Yastık Örtüsü-86x42 cm.

  Lot No: 200

  Lot: 200

  19.yy. Bordo Kadife Üzerine Sırma İşçilikli, Divan İşlemeli, Büyük Ölçekte Uzun Yastık Örtüsü-86x42 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 18.yy. Sonu Osmanlı İstanbul İşi Kadife Kumaş Üzerine Gümüş Sırmalarla Süslendirilmiş, Nadir Formda Masa Örtüsü-70x70 cm.

  Lot No: 201

  Lot: 201

  18.yy. Sonu Osmanlı İstanbul İşi Kadife Kumaş Üzerine Gümüş Sırmalarla Süslendirilmiş, Nadir Formda Masa Örtüsü-70x70 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Açık Kahve Rengi Kadife Üzerine, Gümüş Sırma İşçilikli Örtü-82x81 cm.

  Lot No: 202

  Lot: 202

  19.yy. Açık Kahve Rengi Kadife Üzerine, Gümüş Sırma İşçilikli Örtü-82x81 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Bordo Kadife Üzerine Sırma İşçilikli, Divan İşlemeli, Kare Formda Üzerinde Saksı İçinde Çiçekler Dekore Edilmiş, Çift Yastık-44x44 cm.

  Lot No: 203

  Lot: 203

  19.yy. Bordo Kadife Üzerine Sırma İşçilikli, Divan İşlemeli, Kare Formda Üzerinde Saksı İçinde Çiçekler Dekore Edilmiş, Çift Yastık-44x44 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Osmanlı, İpek Üzerine Yine İpeklerle Süslenmiş, Genel İtibari İle Bir Cami İçi Görüntüsü Konu Alınmış, Büyük Ebatta Kusursuz Kenarları Püsküllü İpek Seccade-170x102 cm.

  Lot No: 204

  Lot: 204

  19.yy. Osmanlı, İpek Üzerine Yine İpeklerle Süslenmiş, Genel İtibari İle Bir Cami İçi Görüntüsü Konu Alınmış, Büyük Ebatta Kusursuz Kenarları Püsküllü İpek Seccade-170x102 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Bordo Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, 4 Adet Büyük Ölçekte Yastık Kılıfları-Ortalama Ölçü: 99x42 cm.

  Lot No: 205

  Lot: 205

  19.yy. Bordo Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, 4 Adet Büyük Ölçekte Yastık Kılıfları-Ortalama Ölçü: 99x42 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Koyu Kahve Rengi Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, Büyük Ebatta Sedir Yastığı Örtüsü-388x42 cm.

  Lot No: 206

  Lot: 206

  19.yy. Koyu Kahve Rengi Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, Büyük Ebatta Sedir Yastığı Örtüsü-388x42 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Kırmızı Renkte Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, Büyük Ebatta Sedir Yastığı Örtüsü-346x43 cm.

  Lot No: 207

  Lot: 207

  19.yy. Kırmızı Renkte Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, Büyük Ebatta Sedir Yastığı Örtüsü-346x43 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Açık Renk İpek Üzerine Yine İpek İşçilikleri İle Süslü Kare Formda Masa Örtüsü-120x113 cm.

  Lot No: 208

  Lot: 208

  19.yy. Açık Renk İpek Üzerine Yine İpek İşçilikleri İle Süslü Kare Formda Masa Örtüsü-120x113 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Kırmızı Renkte Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, 3 Adet Yastık Örtüsü-Ortalama Ölçü: 80x39 cm.

  Lot No: 209

  Lot: 209

  19.yy. Kırmızı Renkte Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, 3 Adet Yastık Örtüsü-Ortalama Ölçü: 80x39 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 18.yy. Sonu Osmanlı Mimari Sanatından Esinlenmiş Motifleriyle İpek Üzerine İşlenmiş, Çok Özel Ve Nadir Müzelik Seccade-169x126 cm.

  Lot No: 210

  Lot: 210

  18.yy. Sonu Osmanlı Mimari Sanatından Esinlenmiş Motifleriyle İpek Üzerine İşlenmiş, Çok Özel Ve Nadir Müzelik Seccade-169x126 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Orta Doğu Taraflarında Kullanılmış, Üzeri Çiçek Motifli Bayan Kaftanı

  Lot No: 211

  Lot: 211

  19. yy. Orta Doğu Taraflarında Kullanılmış, Üzeri Çiçek Motifli Bayan Kaftanı

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Orta Doğu Taraflarında Kullanılmış, Üzeri Çiçek Motifli Bayan Yeleği

  Lot No: 212

  Lot: 212

  19. yy. Orta Doğu Taraflarında Kullanılmış, Üzeri Çiçek Motifli Bayan Yeleği

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Osmanlı, Kumaş Üzerine Orta Kısmında Tuğra Ve Kenar Kısımlarında Dualar İşli, Dikdörtgen Ve Uzun Formda Masa Örtüsü-176x47 cm.

  Lot No: 213

  Lot: 213

  19.yy. Osmanlı, Kumaş Üzerine Orta Kısmında Tuğra Ve Kenar Kısımlarında Dualar İşli, Dikdörtgen Ve Uzun Formda Masa Örtüsü-176x47 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 18.yy. Sonu Koyu Kahverengi Kadife Üzerine Gümüş Sırmalarla İşli, Bohça Örtüsü-87x80 cm.

  Lot No: 214

  Lot: 214

  18.yy. Sonu Koyu Kahverengi Kadife Üzerine Gümüş Sırmalarla İşli, Bohça Örtüsü-87x80 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 18.yy. Sonu Koyu Yeşil Kadife Üzerine Gümüş Sırmalarla İşli, Bohça Örtüsü-82x79 cm.

  Lot No: 215

  Lot: 215

  18.yy. Sonu Koyu Yeşil Kadife Üzerine Gümüş Sırmalarla İşli, Bohça Örtüsü-82x79 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Kırmızı Renkte Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, Büyük Ebatta Yastık-75x38 cm.

  Lot No: 216

  Lot: 216

  19.yy. Kırmızı Renkte Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, Büyük Ebatta Yastık-75x38 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Kırmızı Renkte Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, Büyük Ebatta Yastık-90x39 cm.

  Lot No: 217

  Lot: 217

  19.yy. Kırmızı Renkte Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, Büyük Ebatta Yastık-90x39 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 18.yy. Sonu Açık Yeşil Kadife Üzerine Gümüş Sırmalarla İşli, Bohça Örtüsü-110x107 cm.

  Lot No: 218

  Lot: 218

  18.yy. Sonu Açık Yeşil Kadife Üzerine Gümüş Sırmalarla İşli, Bohça Örtüsü-110x107 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Kırmızı Renkte Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, Kare Formda Yastık-43x38 cm.

  Lot No: 219

  Lot: 219

  19.yy. Kırmızı Renkte Kadife Üzerine, Altın Sırmalarla İşli, Divan İşlemeli, Kare Formda Yastık-43x38 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Sonu Mor Kadife Üzerine Yine Kadife İşçiliklerle Süslendirilmiş, Çok Yoğun İşçilikli, Bugüne Kadar Görülmüş Nadir Boyutta Kadife Saray İşi Yatak Örtüsü-230x212 cm.

  Lot No: 220

  Lot: 220

  19.yy. Sonu Mor Kadife Üzerine Yine Kadife İşçiliklerle Süslendirilmiş, Çok Yoğun İşçilikli, Bugüne Kadar Görülmüş Nadir Boyutta Kadife Saray İşi Yatak Örtüsü-230x212 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Ahşap Üzeri Full Kemik İşçilikler İle Süslü, Değişik Formda, Büyük Ölçekte, Çift Kale Tüfeği Barutluğu-26 cm.

  Lot No: 221

  Lot: 221

  19. yy. Ahşap Üzeri Full Kemik İşçilikler İle Süslü, Değişik Formda, Büyük Ölçekte, Çift Kale Tüfeği Barutluğu-26 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Mızıka Humayün Temalı, Üzeri Devlet Armalı, Büyük Ölçekte, Deri, Askeri Kütüklük-21x18 cm.

  Lot No: 222

  Lot: 222

  19. yy. Mızıka Humayün Temalı, Üzeri Devlet Armalı, Büyük Ölçekte, Deri, Askeri Kütüklük-21x18 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Cumhuriyet'in İlk Dönemleri Kullanılmış, 2 Farklı Ölçüde, Kumaştan Yapılma Türk Bayrağı-72x50 cm. - 103x68 cm.

  Lot No: 223

  Lot: 223

  Cumhuriyet'in İlk Dönemleri Kullanılmış, 2 Farklı Ölçüde, Kumaştan Yapılma Türk Bayrağı-72x50 cm. - 103x68 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Üzerinde Sultan, Yeniçeri Ağası ve Köle Tasfirleri Bulunan, Zengin Görsele Sahip Şerbet Tanıtım Kartı-11x8 cm.

  Lot No: 224

  Lot: 224

  Osmanlı Dönemi, Üzerinde Sultan, Yeniçeri Ağası ve Köle Tasfirleri Bulunan, Zengin Görsele Sahip Şerbet Tanıtım Kartı-11x8 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 1800'lere Ait, Osmanlı Şevkat Madalyası ve Padişah Selamlığını Konu Alan, 6 Adet Madalya Çikolata Kartı-11x7,5 cm.

  Lot No: 225

  Lot: 225

  1800'lere Ait, Osmanlı Şevkat Madalyası ve Padişah Selamlığını Konu Alan, 6 Adet Madalya Çikolata Kartı-11x7,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 1800'lere Ait, Osmanlı Sosyal Yaşantısınıı Konu Alan, 6 Adet Çikolata Kartı-11x7,5 cm.

  Lot No: 226

  Lot: 226

  1800'lere Ait, Osmanlı Sosyal Yaşantısınıı Konu Alan, 6 Adet Çikolata Kartı-11x7,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Türk Askerinin Atış Eğitimleri ve Tarsus'daki Çalışmalarının Yer Aldığı, 2 Adet Büyük Ölçekte Fotokart-17x12 cm. - 23x17,5 cm.

  Lot No: 227

  Lot: 227

  Türk Askerinin Atış Eğitimleri ve Tarsus'daki Çalışmalarının Yer Aldığı, 2 Adet Büyük Ölçekte Fotokart-17x12 cm. - 23x17,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • I. Dünya Savaşı Batı Cephesi ve O Döneme Ait Yapıları Konu Alan Büyük Kartpostal Lotu, 150 Adet

  Lot No: 228

  Lot: 228

  I. Dünya Savaşı Batı Cephesi ve O Döneme Ait Yapıları Konu Alan Büyük Kartpostal Lotu, 150 Adet

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Döneminin En Önemli Donanma Dergilerinden Olan Donanma Mecmuasının Neredeyse Tüm Sayılarının Yer Aldığı, Çoğu Devlet Arması Cildinde Ciltlenmiş, 5 Ciltten Oluşan Osmanlı Dergi-24x18 cm.

  Lot No: 229

  Lot: 229

  Osmanlı Döneminin En Önemli Donanma Dergilerinden Olan Donanma Mecmuasının Neredeyse Tüm Sayılarının Yer Aldığı, Çoğu Devlet Arması Cildinde Ciltlenmiş, 5 Ciltten Oluşan Osmanlı Dergi-24x18 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Harp Mecmuası'nın 'Düşmana Ateş Açan Osmanlı Askerinin Kapak Görselinin Bulunduğu Özel Sayısı-34x25 cm.

  Lot No: 230

  Lot: 230

  Harp Mecmuası'nın 'Düşmana Ateş Açan Osmanlı Askerinin Kapak Görselinin Bulunduğu Özel Sayısı-34x25 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi'nin En Meşhur Dergilerinden Olan Aydede Dergisinin, Özel Kalın Kapaklı Kendi Cildinde Önemli Sayıları-40x29 cm.

  Lot No: 231

  Lot: 231

  Osmanlı Dönemi'nin En Meşhur Dergilerinden Olan Aydede Dergisinin, Özel Kalın Kapaklı Kendi Cildinde Önemli Sayıları-40x29 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Çakmak, Hayat ve Hafta Dergilerinin Bazı Sayıları, 6 Adet- 34,5x25,5 cm.

  Lot No: 232

  Lot: 232

  Çakmak, Hayat ve Hafta Dergilerinin Bazı Sayıları, 6 Adet- 34,5x25,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Üzerinde Ay Yıldızlar Bulunan, Büyük Boy, Nadir Fes Kutusu Etiketi-26x11,5 cm.

  Lot No: 233

  Lot: 233

  Osmanlı Dönemi, Üzerinde Ay Yıldızlar Bulunan, Büyük Boy, Nadir Fes Kutusu Etiketi-26x11,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Şehzade Halil Bey ve Bakıcısını Konu Alan, J. Laurens Editörlü Taş Baskı Gravür-24,5x18 cm.

  Lot No: 234

  Lot: 234

  Osmanlı Dönemi, Şehzade Halil Bey ve Bakıcısını Konu Alan, J. Laurens Editörlü Taş Baskı Gravür-24,5x18 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Teşkilatı ve Kıyafeti Askeriyesi Kitabını Hazırlayan Mahmut Şevket Paşa'nın Türk Tarih Kurumu Tarafından Günümüzde Bastırılmış Nüshası, 100 Sayfa

  Lot No: 235

  Lot: 235

  Osmanlı Teşkilatı ve Kıyafeti Askeriyesi Kitabını Hazırlayan Mahmut Şevket Paşa'nın Türk Tarih Kurumu Tarafından Günümüzde Bastırılmış Nüshası, 100 Sayfa

  TLSold
  Place Bid
 • 1915 / 1918 The National Geographic Magazine'nin Türk Topraklarını, Sosyal Yaşantısını Konu Alan, 4 Ciltten Oluşan Nadir Dergisi

  Lot No: 236

  Lot: 236

  1915 / 1918 The National Geographic Magazine'nin Türk Topraklarını, Sosyal Yaşantısını Konu Alan, 4 Ciltten Oluşan Nadir Dergisi

  TLSold
  Place Bid
 • 1950'li Yıllara Ait, İzmir, Bergama, Angora, Efes, Antalya, Berkıs, Pergü, Kemerler, Bodrum, Silifke, Eğirdir, Isparta ve Konya İllerini Konu Alan Turistik Tanıtım ve Arkeolojik Kazı Resimlerini İçeren, İçinde 45 Adet Nadir Fotoğraf Bulunan Özel Albüm-30x22 cm.

  Lot No: 237

  Lot: 237

  1950'li Yıllara Ait, İzmir, Bergama, Angora, Efes, Antalya, Berkıs, Pergü, Kemerler, Bodrum, Silifke, Eğirdir, Isparta ve Konya İllerini Konu Alan Turistik Tanıtım ve Arkeolojik Kazı Resimlerini İçeren, İçinde 45 Adet Nadir Fotoğraf Bulunan Özel Albüm-30x22 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • The Nations At War (Savaşta Milletler), I. Dünya Savaşını Konu Alan, Sultan Reşad ve Enver Paşa'nın Yer Aldığı Savaş Tarihine Ait, 1914 Basımı, Yazarı Willis John Abbot & Staff, 366 Sayfa Kitap-27x20 cm.

  Lot No: 238

  Lot: 238

  The Nations At War (Savaşta Milletler), I. Dünya Savaşını Konu Alan, Sultan Reşad ve Enver Paşa'nın Yer Aldığı Savaş Tarihine Ait, 1914 Basımı, Yazarı Willis John Abbot & Staff, 366 Sayfa Kitap-27x20 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • The Nations At War (Savaşta Milletler), I. Dünya Savaşını Konu Alan, Sultan Reşad ve Enver Paşa'nın Yer Aldığı Savaş Tarihine Ait, Zengin Görselli Kapaklı, İlk Basım Yazarı Willis John Abbot & Staff, 328 Sayfa Kitap-27x20 cm.

  Lot No: 239

  Lot: 239

  The Nations At War (Savaşta Milletler), I. Dünya Savaşını Konu Alan, Sultan Reşad ve Enver Paşa'nın Yer Aldığı Savaş Tarihine Ait, Zengin Görselli Kapaklı, İlk Basım Yazarı Willis John Abbot & Staff, 328 Sayfa Kitap-27x20 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 1929 The National Geographic Magazine'nin Türk Topraklarını, Sosyal Yaşantısını Konu Alan, Vol.55 / 56 Ciltli Özel Sayıları-2 Ciltten Oluşmaktadır. 25X19 cm.

  Lot No: 240

  Lot: 240

  1929 The National Geographic Magazine'nin Türk Topraklarını, Sosyal Yaşantısını Konu Alan, Vol.55 / 56 Ciltli Özel Sayıları-2 Ciltten Oluşmaktadır. 25X19 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • The Danger Zone Of Europe (Avrupa'nın Tehlikeli Bölgesi), Yakın Doğu'daki Değişimler ve Sorunlar Konu Alan Askeri Kitap, 328 Sayfa-İçerisinde Görselleri ve Haritası Bulunmaktadır. 22,5x15,5 cm.

  Lot No: 241

  Lot: 241

  The Danger Zone Of Europe (Avrupa'nın Tehlikeli Bölgesi), Yakın Doğu'daki Değişimler ve Sorunlar Konu Alan Askeri Kitap, 328 Sayfa-İçerisinde Görselleri ve Haritası Bulunmaktadır. 22,5x15,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 1903 Journal Of Geography Dergisi'nin Ciltli Basımı, 546 Sayfa-24,5x17,5 cm.

  Lot No: 242

  Lot: 242

  1903 Journal Of Geography Dergisi'nin Ciltli Basımı, 546 Sayfa-24,5x17,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • The Nations At War (Savaşta Milletler), I. Dünya Savaşını Konu Alan, Sultan Reşad ve Enver Paşa'nın Yer Aldığı Savaş Tarihine Ait, Zengin Görselli Kapaklı, Özel Baskısı, Yazarı Willis John Abbot & Staff, 328 Sayfa Kitap-27x20 cm.

  Lot No: 243

  Lot: 243

  The Nations At War (Savaşta Milletler), I. Dünya Savaşını Konu Alan, Sultan Reşad ve Enver Paşa'nın Yer Aldığı Savaş Tarihine Ait, Zengin Görselli Kapaklı, Özel Baskısı, Yazarı Willis John Abbot & Staff, 328 Sayfa Kitap-27x20 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, İlk ve Orta Mekteplere Mahsus, Bol Görselli Coğrafya Atlası-28,5x23,5 cm.

  Lot No: 244

  Lot: 244

  Osmanlı Dönemi, İlk ve Orta Mekteplere Mahsus, Bol Görselli Coğrafya Atlası-28,5x23,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Osmanlı Topraklarındada Kullanılmış, Pirinçten Mamul, Optimus Marka Gaz Ocağı; Son Dönemlerde Askeri Cephelerdede Kullanılmıştır-25x19 cm.

  Lot No: 245

  Lot: 245

  19. yy. Osmanlı Topraklarındada Kullanılmış, Pirinçten Mamul, Optimus Marka Gaz Ocağı; Son Dönemlerde Askeri Cephelerdede Kullanılmıştır-25x19 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Alman Yapımı, Curta Marka, Film Makarası Şeklinde, Nadir Fasit Makinesi-11x5,5 cm.

  Lot No: 246

  Lot: 246

  Alman Yapımı, Curta Marka, Film Makarası Şeklinde, Nadir Fasit Makinesi-11x5,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 20. yy. Afyon İşi, İç İçe Geçmeli, Ahşap Cevizlik-37x20 cm.

  Lot No: 247

  Lot: 247

  20. yy. Afyon İşi, İç İçe Geçmeli, Ahşap Cevizlik-37x20 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Yüzyıl Başı, Uzak Doğu Sosyal Yaşantıyı Konu Alan, Kobalt Mavisi Üzeri Mine İşçilikli, Usta Damgalı, Orta Ölçekte, Çok Özel Porselen Uzak Doğu Vazo-20x11 cm.

  Lot No: 248

  Lot: 248

  Yüzyıl Başı, Uzak Doğu Sosyal Yaşantıyı Konu Alan, Kobalt Mavisi Üzeri Mine İşçilikli, Usta Damgalı, Orta Ölçekte, Çok Özel Porselen Uzak Doğu Vazo-20x11 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Atatürk'ün Son Dönemlerinde Basın Fotoğrafçılarının Çekmiş Olduğu, 2 Adet Farklı Açıdan Büyük Ebatta Atatürk Fotoğrafı-37x26 cm.

  Lot No: 249

  Lot: 249

  Atatürk'ün Son Dönemlerinde Basın Fotoğrafçılarının Çekmiş Olduğu, 2 Adet Farklı Açıdan Büyük Ebatta Atatürk Fotoğrafı-37x26 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • İsmet İnönü'nün Mustafa Bulutay Fotoğrafhanesinde Çektirmiş Olduğu, Abdullah Başaran'a İthaflayıp İmzaladığı, 1966 Tarihli, Döneminin Çerçevesinde Büyük Boy Fotoğrafı-59x49 cm.

  Lot No: 250

  Lot: 250

  İsmet İnönü'nün Mustafa Bulutay Fotoğrafhanesinde Çektirmiş Olduğu, Abdullah Başaran'a İthaflayıp İmzaladığı, 1966 Tarihli, Döneminin Çerçevesinde Büyük Boy Fotoğrafı-59x49 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Avrupa Yapımı, Kapakları İşlemeler İle Süslü, Gümüş Enfiye Kutusu Lotu 3 Adet ve Anadolu İşi, Üzeri Telkari İşçilikler İle Süslü, Gümüş Çift Küpe-Çap: 3 cm. - 3,5x3,5 cm. - 4,5x4 cm. / 91,50 gr. Küpe: 7 cm. - 24 gr.

  Lot No: 251

  Lot: 251

  19. yy. Avrupa Yapımı, Kapakları İşlemeler İle Süslü, Gümüş Enfiye Kutusu Lotu 3 Adet ve Anadolu İşi, Üzeri Telkari İşçilikler İle Süslü, Gümüş Çift Küpe-Çap: 3 cm. - 3,5x3,5 cm. - 4,5x4 cm. / 91,50 gr. Küpe: 7 cm. - 24 gr.

  TLSold
  Place Bid
 • 19.yy. Avrupa Üretimi Boynuzdan Mamul Kasalı Cep Çakısı-Uz: 8 cm.

  Lot No: 252

  Lot: 252

  19.yy. Avrupa Üretimi Boynuzdan Mamul Kasalı Cep Çakısı-Uz: 8 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Fildişi, Kemik ve Pirinçten Mamul, 9 Parçadan Oluşan El Aletleri Lotu-Ortala Uzunluk: 16 cm.

  Lot No: 253

  Lot: 253

  19. yy. Fildişi, Kemik ve Pirinçten Mamul, 9 Parçadan Oluşan El Aletleri Lotu-Ortala Uzunluk: 16 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Avrupa Üretimi, Gemi Kamaralarında Kullanılan, Pirinçten Mamul Su Terazisi-13 cm.

  Lot No: 254

  Lot: 254

  19. yy. Avrupa Üretimi, Gemi Kamaralarında Kullanılan, Pirinçten Mamul Su Terazisi-13 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 1923 – 1933, Bir Yüzünde Atatürk'ün Kabartma Portresinin Bulunduğu, Diğer Yüzünde Türkiye Cumhuriyeti Yazılı, İpek Kurdelalı Madalya

  Lot No: 255

  Lot: 255

  1923 – 1933, Bir Yüzünde Atatürk'ün Kabartma Portresinin Bulunduğu, Diğer Yüzünde Türkiye Cumhuriyeti Yazılı, İpek Kurdelalı Madalya

  TLSold
  Place Bid
 • Avrupa ve Türk Konulu Madalya, Madalyon ve Rozet Lotu, 5 Adet

  Lot No: 256

  Lot: 256

  Avrupa ve Türk Konulu Madalya, Madalyon ve Rozet Lotu, 5 Adet

  TLSold
  Place Bid
 • Cumhuriyet Dönemi, Askeri Brove ve Rütbe Lotu, 3 Adet

  Lot No: 257

  Lot: 257

  Cumhuriyet Dönemi, Askeri Brove ve Rütbe Lotu, 3 Adet

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi Konak Kapılarının Üzerinde Bulunan Ermeni İşi Döküm Kapı Tokmağı-13 x 10 cm.

  Lot No: 258

  Lot: 258

  Osmanlı Dönemi Konak Kapılarının Üzerinde Bulunan Ermeni İşi Döküm Kapı Tokmağı-13 x 10 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 19. yy. Bakırdan Mamul Çantalı, Cam Hazneli Seyahat Hokkası-5x3 cm.

  Lot No: 259

  Lot: 259

  19. yy. Bakırdan Mamul Çantalı, Cam Hazneli Seyahat Hokkası-5x3 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan II. Abdülhamit Dönemi, 1875 Tarihinde Sadrazam Olarak Atanan Mahmut Nedim Paşa'nın, Osmanlı Nişanları İle Birlikte Portre Fotoğrafı-20x12 cm.

  Lot No: 260

  Lot: 260

  Sultan II. Abdülhamit Dönemi, 1875 Tarihinde Sadrazam Olarak Atanan Mahmut Nedim Paşa'nın, Osmanlı Nişanları İle Birlikte Portre Fotoğrafı-20x12 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan II. Abdülhamit Dönemi Paşa Fotoğrafı-18x12,5 cm.

  Lot No: 261

  Lot: 261

  Sultan II. Abdülhamit Dönemi Paşa Fotoğrafı-18x12,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Erken Dönem Aykırı Türk Pilot Fotoğrafı. Havacılık Tarihi Açısından Önemli Bir Fotoğraf Olup , Havacının Üniformasındaki Detaylar Bugüne Kadar Görülmemiştir-13,5x8,5 cm.

  Lot No: 262

  Lot: 262

  Erken Dönem Aykırı Türk Pilot Fotoğrafı. Havacılık Tarihi Açısından Önemli Bir Fotoğraf Olup , Havacının Üniformasındaki Detaylar Bugüne Kadar Görülmemiştir-13,5x8,5 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Sultan II. Abdülhamit Dönemi, Abdullah Freres Fotoğrafhanesinde Çekilmiş Paşa Fotoğrafı-10x6 cm.

  Lot No: 263

  Lot: 263

  Sultan II. Abdülhamit Dönemi, Abdullah Freres Fotoğrafhanesinde Çekilmiş Paşa Fotoğrafı-10x6 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Kazım Karabekir Kapaklı, Kurtuluş Savaşı Konulu Albüm, No:5-22,5x15 cm.

  Lot No: 264

  Lot: 264

  Kazım Karabekir Kapaklı, Kurtuluş Savaşı Konulu Albüm, No:5-22,5x15 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Fransız Yapımı, Sirius Marka Kendinden Pusulalı Askeri Dürbün-Osmanlı Ordusunda da Bu Dürbünler Kullanılmıştır. 11 x 9 cm.

  Lot No: 265

  Lot: 265

  Fransız Yapımı, Sirius Marka Kendinden Pusulalı Askeri Dürbün-Osmanlı Ordusunda da Bu Dürbünler Kullanılmıştır. 11 x 9 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Mauser Tüfek Firmasının Tanıtım Amaçlı Yaptırmış Olduğu Emayeden Mamul Tanıtım Tabelası-42x29 cm.

  Lot No: 266

  Lot: 266

  Mauser Tüfek Firmasının Tanıtım Amaçlı Yaptırmış Olduğu Emayeden Mamul Tanıtım Tabelası-42x29 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 1877 Tarihinde, İngiliz İlistürasyonda Geçen Oryantelist Dansöz Kadın Gravürü-57x40 cm.

  Lot No: 267

  Lot: 267

  1877 Tarihinde, İngiliz İlistürasyonda Geçen Oryantelist Dansöz Kadın Gravürü-57x40 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • 20. yy.'ın Başında Kullanılmış, 4 Adet Farklı Boyutlarda, Pirinç Topuz Grubu

  Lot No: 268

  Lot: 268

  20. yy.'ın Başında Kullanılmış, 4 Adet Farklı Boyutlarda, Pirinç Topuz Grubu

  TLSold
  Place Bid
 • 20. yy.'da Yapılmış, Çelik Üzerine Kufi Yazı Formunda Çift Taraflı Fetih Sureleri Yazılı, Ketebeli, Büyük Ebatta, Ahşap Balçaklı Şimşir Kılıç-102 cm.

  Lot No: 269

  Lot: 269

  20. yy.'da Yapılmış, Çelik Üzerine Kufi Yazı Formunda Çift Taraflı Fetih Sureleri Yazılı, Ketebeli, Büyük Ebatta, Ahşap Balçaklı Şimşir Kılıç-102 cm.

  TLSold
  Place Bid
 • Osmanlı Dönemi, Avrupalı Editörlerin Çekmiş Olduğu Levanten Kabin Fotoğrafları Lotu, 9 Adet

  Lot No: 270

  Lot: 270

  Osmanlı Dönemi, Avrupalı Editörlerin Çekmiş Olduğu Levanten Kabin Fotoğrafları Lotu, 9 Adet

  TLSold
  Place Bid